Osmangazi Üniversitesi’nde katliamı konuşmak yasak

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde dört kişinin Volkan Bayar tarafından katledilmesinin ardından yemekhanede konuşma yapıp bildiri dağıtmak isteyen üniversitelilere polis ve ÖGB saldırdı. Saldırıda gözaltına alınan üç üniversiteli, ifadelerinin alınmasının ardından akşam saatlerinde serbest bırakıldı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Öğrenci Kolektifleri’nden üç üniversiteli, Meşelik Kampüsü yemekhanesinde sıra arkadaşlarına kişiyi katleden Volkan Bayar’ın ve Rektör Hasan Gönen’in kim olduklarını anlatmak istedi. Konuşma yapmak isteyen üniversitelilere polis ve ÖGB “Dün açıklama yaptınız yeterli” diyerek engel olmaya çalıştı.

Bu üniversitenin güvenliğini tehdit eden biz değiliz. Şu anda Hasan Gönen’i savunanlar katilleri savunanlardır” diyerek cevap veren üniversiteliler yemekhane çıktı. Bu sırada polis ve ÖGB “Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek” sloganı atan üniversitelileri darp ederek gözaltına aldı. Gözaltına alınan üniversiteliler ifadelerinin alınmasının ardından akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

YÖK’TEN OSMANGAZİ’DEKİ KATLİAMIN HESABINI SORAN 11 KOLEKTİFÇİ GÖZALTINA ALINDI

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İSTİFA ETTİ: 4 AKADEMİSYENİ KATLEDEN BAYAR’I KORUMAKLA SUÇLANMIŞTI

VOLKAN BAYAR’I “KORUYUP KOLLAYAN” ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN SİCİLİ

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE 4 KİŞİYİ KATLEDEN VOLKAN BAYAR TUTUKLANDI

“YÖK’E, REKTÖRLÜĞE DEFALARCA DİLEKÇE VERDİK, DOKUNDURTMADILAR. KİM VERECEK DÖRT CANIN HESABINI?”

Sendika.Org/Eskişehir

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur