Müfit Yüksel, Yeni Şafak’tan kovuldu: “AKP’nin Kürtlerle arasını açma operasyonu”

Kürt Nakşibendiliğinin ve gericiliğinin önemli kalemlerinden sayılan Müfit Yüksel, Yeni Şafak’tan kovuldu. Yüksel, kovulması hakkında yapılan “AKP ile Kürt oylarının arasını açma operasyonu” yorumuna “Aynen” yanıtı verdi. Yüksel, yakın zamanda Perinçek ile canlı yayında tartışmıştı. Star ve Akşam’ın yeni sahibi Hasan Yeşildağ’ın Yüksel’in ağabeyinin öldürülmesinin sorumlusu olduğu da ileri sürülmekteydi

Kürt Nakşibendiliğinin önde gelen isimlerinden Sadreddin Yüksel’in oğlu olup bugün de Kürt gericiliğinin önemli kalemlerinden sayılan Müfit Yüksel, yazarı olduğu Yeni Şafak gazetesinden kovuldu.

Kararı Twitter hesabından duyuran Yüksel, “Siz mi sonlandırdınız yoksa onlar mı hocam?” sorusuna “Onlar sonlandırdı” yanıtı verdi.

Star’ın, Kürt yazarı İlhami Işık’ı kovmasının üzerinden daha birkaç gün geçmişken Yeni Şafak’ın da Müfit Yüksel’i kovması, MHP ile 2019 ittifakına girişen AKP’nin medyasında Kürt yazarlara kapıları kapatması olarak yorumlandı.

“YÜZDE 50 ARTI 1 GÖZÜKMÜYOR” DİYEN İLHAMİ IŞIK, STAR’DAN KOVULDU

Nitekim Yüksel de Twitter’da “AKP’nin Kürt oylarıyla arasını açma operasyonu” iddiası için “Aynen” yorumu yaptı.

Perinçek ile tartışmıştı

Müfit Yüksel, yakın zamanda Saray iktidarına koltuk değnekliği yapan Doğu Perinçek ile HaberTürk canlı yayınında bir tartışmaya girişmişti.

Perinçek, ABD ile Kürtlerin ittifakına karşı Türkiye’nin Rusya-İran-Suriye üçlüsü ile müttefik olması gerektiğini savununca, Yüksel bu görüşe karşı çıkmış ve Kürtlerin dışlanmaması gerektiğini söylemişti. Perinçek ise Yüksel’i “PKK avukatlığını yapmak” ile suçlamıştı.

Hasan Yeşildağ ile gerilimliydi

Müfit Yüksel’in gazeteyle ilişkisinin sonlanacağı iddiası, Star ve Akşam gazetelerinin Hasan Yeşildağ’a devri sonrasında da gündeme gelmişti.

Yüksel’in Yeşildağ ile aynı mecrada komşu olmaya ses etmemesi İslamcı mecralarda eleştiri konusu olmuştu.

Zira Tayyip Erdoğan ile hapishane arkadaşı olan Yeşildağ’ın, aynı zamanda Yüksel’in ağabeyi Metin Yüksel’in Fatih Akıncıları Derneği Başkanı’yken 23 Şubat 1979’da Fatih Camii avlusunda öldürülmesinden sorumlu olduğu ileri sürülmekteydi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur