Gökçek’in adamları Akit TV haber müdürünü önce darp etti, sonra kovaladı

Melih Gökçek ile Akit TV arasındaki gerilim, Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen’in Gökçek’in adamları tarafından darp edilmesiyle yeni bir boyut kazandı

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa ettiği sırada Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nun önünde Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen, Gökçek’in adamları tarafından darp edildi.

Olay öncesinde Gökçek’in konuşmasını salonda takip eden Mehmet Özmen’in, Gökçek’in korumasına, kürsüdeki Akit TV mikrofonunun düşürüldüğünü belirterek düzelttirmek istediğine ilişkin görüntüler sosyal medyada yayımlandı.

Özmen’in cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde, Melih Gökçek açıklama yaptığı sırada kürsüye yaklaştığı ve Gökçek’in korumalarından birine “Ahmet bey, şu mikrofonu düzelttirmenizi rica edeceğim yoksa olay büyüyecek. Akit TV mikrofonu bilinçli olarak düşürüldü. Ya bana müsaade edin ben düzelteyim ya da arkadaşınız düzeltsin” dediği duyuluyor.

“Mikrofonu ya düzeltin ya ben düzeltirim”

Videoda, Gökçek’in korumasının hiçbir şey yapmaması üzerine Özmen’in ikinci kez “Bakın ya düzeltin ya ben düzeltirim. Ben düzeltmek istiyorum mikrofonu. Bakın Akit TV mikrofonunu düzeltmenizi rica ediyorum. Bakın canlı yayındayız” dediği ve ardından korumanın uyarısıyla sahnede fotoğraf çeken bir kişinin Akit TV mikrofonunu Özmen’e getirdiği görülüyor. Mikrofonu getiren kişinin “Siz yukarıdan kapatmışsınız” şeklindeki sözlerine Özmen “Hayır kapalı değil, lütfen düzgünce koyar mısınız” diye yanıt veriyor.

Akit TV mikrofonunun kürsüye tekrar yerleştirilmesinin ardından Gökçek’in koruması Özmen’e dönerek, “Yeteri kadar düzgün mü, sıkıntı var mı şu an?” derken, Özmen de “Tamam sıkıntı yok şu an” diyerek karşılık veriyor.

Videonun sonunda sahneye yaklaşan bir kişinin mikrofonu kürsüye yerleştiren fotoğrafçıya bir şeyler söylediği görülüyor. Bunun üzerine bu kişiye yaklaşarak “Niye tepki gösteriyorsunuz? Akit TV mikrofonundan neden rahatsız oldunuz?” diyen Mehmet Özmen darp ediliyor ve video sonlanıyor.

Dışarı çıktı, Gökçek’in adamlarından kaçamadı

Salonda yaşananların ardından dışarıya çıkan Mehmet Özmen, burada basın mensuplarına “Ben bir gazeteciyim. Bana gelen bir iddiayı Akit TV ekranlarında dile getirdim. İddia da şuydu; Sayın Melih Gökçek’in Angora Evleri’nde bir grup CHP’li kurmaylarla görüştüğünü dile getirdim. Ben iddiamın bu saate kadar arkasındayım. Bu iddiaya yönelik biraz önce gördüğünüz gibi Sayın Melih Gökçek, en ufak bir açıklamada bulunmadı. Böyle bir şey olmadığını söylemedi fakat ses kimden çıktı? Ses görüldüğü gibi etraftaki bazı isimlerden çıktı diyorum. Tabii ki şu an umarım polis bizim güvenliğimizi alır. Şu anda tehdit altındayız Risk altındayız” şeklinde açıklama yaptı.

Yanına gelen sivil polislere “Güvenliğimi lütfen koruyun” diyen Özmen, polise rağmen etrafını saran Gökçek’in adamlarının fiziki ve sözlü saldırısına uğradı. Özmen daha sonra polisler tarafından hızla Ankara Büyükşehir Belediyesi önünden uzaklaştırıldı.

Ne olmuştu?

Gökçeklerin kanalı Beyaz TV ile Akit TV arasındaki kavga, Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen’in Melih Gökçek ile CHP arasında bir işbirliği olduğunu iddia etmesiyle başlamıştı.

Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Melih Gökçek hakkında, Mehmet Özmen Akit TV canlı yayında “İddialara göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın Angora evlerinde CHP’li kurmaylarla bir araya geldi. Evet, CHP’li kurmaylara Melih Gökçek’in ‘size geçebilirim’ mesajı verdiği iddia ediliyor” ifadelerini kullanmıştı.

Akit TV’nin “Melih Gökçek-CHP ilişkisi” iddiası üzerine, Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de sunucu olan Tahir Sarıkaya, “Uyan Türkiyem” programında, “Ben bu haberi sana yedirtmezsem namerdim. Ben bu haberi sana yedirtmezsem Ak-it TV’deki muhabir arkadaş, Allah da bana bugünleri gösterir” diyerek yanıt vermişti.

Bu ifadelerden sonra Mehmet Özmen Akit TV’deki programında, Tahir Sarıkaya ve AKP Milletvekili Şamil Tayyar için “tetikçi” ifadelerini kullanmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur