ESP, SGDF üyelerine ve ETHA muhabirlerine operasyon

ESP, SKM, SGDF, Ezilenlerin Hukuk Bürosu ve ETHA yönetici, üye ve çalışanları evleri basılarak gözaltına alındı

Bugün (19 Ekim) sabah beş civarında ESP, SKM, SGDF, Ezilenlerin Hukuk Bürosu ve Etkin Haber Ajansı (ETHA) yönetici, üye ve çalışanlarına yönelik düzenlenen polis operasyonunda 15 kişi evleri basılarak gözaltına alındı.

Bir hafta gözaltı

ETHA editörlerinden İsminaz Temel ve muhabir Havva Cuştan’ın da gözaltına alındığı baskınlarda gözaltına alınan diğer isimler şu şekilde:

 

Polis, ETHA muhabiri Havva Cuştan’ın evinde arama yaptığı sırada duvara “Bozkurtlar burada” yazdı. 2 saat boyunca psikolojik işkence uygulayan polisler, banyo lavabosunda Cuştan’a ait basın kartını da yaktı.

 

 

Ezilenlerin Hukuk Bürosu avukatları, aynı zamanda ESP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gümüştaş ve SKM MYK üyesi Sezin Uçar gözaltına alındı, Av. Gülhan Kaya hakkında da ise gözaltı kararı bulunuyor.

Odaya kapatıldılar

Avukatlar Uçar ve Gümüştaş ile aynı evi paylaşan Ezilenlerin Hukuk Bürosu’ndan stajyer avukat Mehmet Polat, avukatlar gözaltına alınırken baro görevlisi ve savcının da olması gerektiğini, ancak ne tanık muhtar ne de savcı ve baro görevlisinin arama sırasında bulunduğunu aktardı. Talep etmelerine rağmen karşılanmadığını ve arama sırasında kendilerinin bir odaya kapatıldığını kaydeden Polat, aramaya eşlik edemediklerini söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur