Zafer Çağlayan, Reza Zarrab dosyasına sanık olarak eklendi

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın adı, ABD’de Reza Zarrab dosyasına konan iddianameye sanık olarak girdi. İddianamede, Çağlayan’ın on milyonlarca dolarlık nakit ve mücevheri rüşvet olarak aldığı belirtildi

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ABD’de görülen Reza Zarrab ­davasına sanık olarak eklendi. New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından dava dosyasına konan ek iddianamede Zafer Çağlayan’ın yanı sıra, Halkbank eski genel müdürü Süleyman Aslan, aynı bankanın uluslararası operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı Levent Balkan ve Reza Zarrab’ın çalışanı Abdullah Happani de bulunuyor. Bu şekilde Zarrab davasında yargılanan sanık sayısı ikisi tutuklu olmak üzere dokuz kişiye çıktı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çağlayan’ın sanık olarak davaya dahil edilmesiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayarak “Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan’ın Türkiye’nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır; bizim için aslolan Türkiye’nin çıkarlarıdır” ifadelerini kullandı.

Zeybekci, şöyle devam etti:

İran’a yönelik ABD ambargolarının delindiği iddiaları var ama bir Türk bakan hakkında başka bir ülkenin bulunduğu iddia ispatlanmalı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur