Tek Adam’a “Hayır” diyen AKP’li kadın, AKP’li erkek ordusunu alt etti

Bir sokak röportajında muhabirin sorularını yanıtlayan AKP’li kadın, neden “hayır” diyeceğini anlattı. Kendini çevreleyen “evet”çi erkek ordusunun itirazlarını tek başına yanıtlayan kadın ülkenin kaderinin tek adama teslim edilemeyeceğini söyledi

Bir sokak röportajında muhabirin sorularını yanıtlayan AKP’li kadın, neden “hayır” diyeceğini anlattı. Kendini çevreleyen “evet”çi erkek ordusunun itirazlarını tek başına yanıtlayan kadın ülkenin kaderinin tek adama teslim edilemeyeceğini söyledi.

Kadın sözlerine şöyle başlıyor: “Ben şimdi AK Partili biriyim. Bu zamana kadar da AK Parti’ye çalıştım, doğru mu kardeşim? Ama 2019’da “evet” derim yine AK Parti’ye veririm oyumu, başımın tacıdır. Ama Tek Adam’ı ben getirip de başa koyamam.”

“O adamın kafası rahat değil de ülkeyi savaşa soktu, ne olacak? Ne yapacağız o zaman? Suriye nasıldı, Tek Adam’a verildi, doğru mu?”

Bunun üzerine etraftaki kalabalık erkek grubundan itirazlar yükseliyor. “Dinleyin beni” diyen AKP’li kadın, milletin seçimle yanlış kararları engelleyebileceği yönündeki sözlerine de “[seçim] 5 yılda bir olacak” diye yanıt veriyor, “5 yıl adamın tozutmadığını nereden bileceksin?”

Erkekler gürültüyle kadını susturmaya çalışıyor, kadın “Ben sözümü bitireyim, ondan sonra konuş” diye uyarıyor ve devam ediyor: “Başka biri geldi, dengesiz biri geldi, ne olacak?”

Yine itirazlar yükseliyor, erkekler Kılıçdaroğlu’nun adını geçirerek sataşmayı sürdürüyor. Kadın devam ediyor: “Bu ne Ak Parti meselesi, ne CHP meselesi, bu Türkiye meselesi.”

“Bakın kardeşlerim, oraya gideceğiz, inşallah, Allah’ın izniyle. 2019’a kadar başta kalacak inşallah. Kalsın. Ben istiyorum ki, tek insana yetki verilmez. Osmanlı devri gitti kardeşim. Sandığa gidin. Allah rızası için, sandığa gideceğiz, ‘hayır’ diyeceğiz. Tek insana yetki vermeyeceğiz.”

“Hayır”cı kadın daha sonra Tayyip Erdoğan’ın kandırılma öykülerinden örnek vererek tek adama neden evet denemeyeceğini anlatıyor. Son olarak da Erdoğan’ın kamuya açık tartışmalarda yanına hiçbir muhalifi yaklaştırmamasına dikkat çekiyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur