İstanbul Hayır Buluşması’nda binler haykırdı: Referandum iptal edilsin

İstanbul Hayır Buluşması on bine yakın “hayır”cıyı referandumun iptal edilmesi talebiyle bir araya getirdi. Kadıköy rıhtıma yürüyen “hayır”cılar gayrimeşru seçim sonuçlarına karşı sekiz gündür sokakta

SENDİKA.ORG’UN OBJEKTİFİNDEN İSTANBUL HAYIR BULUŞMASI

İstanbul’daki Hayır Meclisleri’nin çağrısıyla Kadıköy Şaşkınbakkal’da bir araya gelen “hayır”cılar Kadıköy rıhtıma doğru yürüyüşe geçti. 16 Nisan’da gerçekleşen ve çok sayıda usulsüzlükle sonuçları halkın genel iradesinin tersi yönde çıkan referandumun iptalini isteyen binlerce kişi “Referandum iptal edilsin” pankartıyla yürüdü.

Yürüyüş sırasında “hayır”cılara “Trafik askıyor” diyen polis korteji durdurdu. Demokratik haklarını kullanmakta ısrar eden “hayır”cılar polis engelini aşarak yürüyüşlerine devam etti.

Yol boyunca çevreden destek alan “hayır”cılara en büyük  destek maçın başlamasını bekleyen Fenerbahçe taraftarlarından geldi. “Hayır”cılar oturdukları kafenin önünden geçtiği sırada sloganlarla destek veren ve Ali İsmail Korkmaz marşını söyleyen Fenerbahçe taraftarlarından bazıları da korteje katılarak rıhtıma doğru yürüdü.

Kadıköy rıhtıma varılmasının ardından eylem, referandum gününden bu yana sürdürülen “hayır” isyanının 1 Mayıs’a taşınması çağrısıyla son buldu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur