Ali Ergin Demirhan: “Tutuklamalar ve gözaltılar nafile, mücadele devam ediyor”

5 günlük gözaltının ardından serbest bırakılan Sendika.Org editörü Ali Ergin Demirhan, “Gözaltılar, tutuklamalar, gözdağı operasyonları nafile. Görüyoruz ki bunlar gözdağı vermiyor, insanların bu adaletsizliğe öfkesini perçinliyor. Ve bu mücadele devam ediyor” dedi

SENDİKA.ORG EDİTÖRÜ ALİ ERGİN DEMİRHAN SERBEST BIRAKILDI

5 günlük gözaltının ardından bugün (25 Nisan) serbest bırakılan Sendika.Org editörü Ali Ergin Demirhan, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde açıklamalarda bulundu.

Demirhan, şu ifadeleri kullandı:

Bizim paylaşımlarımızla bu seçim gayri meşru olmuş değil, bu seçim zaten gayri meşru.  Bu sonuçlar hileli. Süreci adaletsiz. Tanınmamasından da doğal bir şey yok. Bu ülkenin yarıdan çoğu bu seçim sonuçlarını tanımıyor. “Hayır biz kazandık, mücadeleye devam” diyor doğal olarak. “Halkı galeyana getirmek”le suçlanıyoruz. Halkın galeyana gelme hakkı da var hukukun işlemediği şu koşullarda.

Bir gazeteci olarak benim de, diğer gazeteci arkadaşlarım da bu hakikati dile getirme, düşüncelerini ifade etme hakkı var. Ben altı gün tutuldum ve bırakıldım saçma bir operasyon sonucunda. Ama içeride 150 gazeteci daha var. Onların da tek suçu hakikati dile getirmiş, halkın haber alma hakkını, iletişim hakkını savunmuş olmaları. Ama bu gözaltılar, tutuklamalar, gözdağı operasyonları nafile. Görüyoruz ki bunlar gözdağı vermiyor, insanların bu adaletsizliğe öfkesini perçinliyor. Ve bu mücadele devam ediyor.

Destek veren, ilgisini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur