Meclis’te “Hayır”a saldırı: Bu gücü, Hayırcıları terörist yapanlardan alıyorlar

Meclis’te CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel’in çalışma odasının kapısında bulunan “Hayır” yazılarına tahammül edemeyen bir kişi, kapıya “İnadına Evet” yazdı. Adıgüzel, bu cesaretin “Hayır” diyenleri terörist ilan edenlerden alındığını belirtti

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel’in TBMM’de bulunan çalışma odasının kapısında yer alan “Hayır” stikerlarından rahatsız olan ve henüz kimliği belirlenemeyen bir ziyaretçi, oda kapısının iki yanına ve üzerine “İnadına Evet” yazıları yazdı.

Çalışma odasına gerçekleştirilen fiziksel saldırıyı değerlendiren Adıgüzel “Bu çirkin saldırı da gösteriyor ki Anadolu’da ‘Hayır’ın sesi dalga dalga arttıkça ‘Hayır’a karşı duyulan tahammülsüz tutum da artıyor. Elbette Meclis’te bile ‘Hayır’a gösterilen bu tahammülsüzlüğün gücünü ‘Hayır’ diyenleri terörist ilan edenlerden aldığı da açıktır” dedi.

“‘Hayır’a yönelik her türlü saldırının takipçisiyim”

Kimliği henüz tespit edilemeyen failin bir an evvel bulunması ve gereken hukuki sürecin başlatılması için Meclis Başkanlığı’nı konuyu ciddiyetle ele almaya davet eden Adıgüzel, “Konuya ilişkin şikayetim üzerine tutanak tutuldu. Ancak çalışma odamın bulunduğu koridorda kamera bulunmadığı için henüz kişinin kimliği tespit edilemedi. Ancak nasıl ki sokakta ‘Hayır’ diyenlere yapılan saldırıların takipçisi oluyorsak, Meclis içinde gerçekleştirilen bu saldırının da bizzat takipçisi olacağım” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur