Çanakkaleli kadınlardan tutuklu kızkardeşlerine dayanışma mektubu

Çanakkaleli kadınlar, Erdoğan’ın ziyareti öncesi tutuklanan üç kadın için bir araya geldi, “Zekiye’nin, Beser’in ve Senem’in gülüşlerini anımsayarak diyoruz ki; hayır!” dedi

Çanakkale Kadın Dayanışması, kentte Erdoğan’ın gelişinden önce “hayır”cılara yönelik düzenlenen operasyon sonrasında tutuklanan üç kızkardeşine mektup göndermek için Merkez Postane önünde bir araya geldi.

Çanakkale Kadın Dayanışması adına metni okuyan Sinem Öztürk, bir hukuk skandalı sonucunda arkadaşlarının tutuklandığını, OHAL koşullarında ve bir Tek Adam rejimi referandumu öncesinde hukukun en temel prensiplerinin askıya alındığını söyledi.

Öztürk, kadınların bu dönüm noktasında yine de “hayır” dediğini söyledi:

Zekiye’nin, Beser’in ve Senem’in gülüşlerini anımsayarak diyoruz ki; hayır! Yaşam akar, hiçbir şey durmaz yerinde, bu dünya da gökyüzünü bize dar edenlere kalmayacak, biz bunu biliyoruz. Yaşamın gücünü savunanlar, eşitliği ve özgürlüğü tüm yaşamın kutsallığı adına savunanlar burada, el ele, evrene bir iz bırakıyoruz. Hiçbir iktidar sonsuzluğa kalmaz ama evren bıraktığınız izleri hep taşıyacaktır.

Basın açıklamasının ardından kadınlara dayanışma mektupları gönderildi.

Sendika.Org/ Çanakkale

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur