TAK, 14 askerin yaşamını yitirdiği Kayseri saldırısını üstlendi

Kayseri’de 14 komando askerinin yaşamını yitirdiği bombalı araç saldırısını üstlenen TAK, açıklamasında aynı eylem çizgisinde yeni saldırılar düzenleyeceğinin de işaretini verdi

İstanbul Beşiktaş’ta 38’i polis, 7’si sivil olmak üzere 45 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı üstlenen Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), Kayseri’de 14 komando askerinin yaşamını yitirdiği bombalı araç saldırısını da üstlendi.

ANF’nin haberine göre; TAK’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Kayseri Dağ Komando Tugayı yıllardır Kürt Halkı üzerinde gerçekleşen soykırım savaşında ön saflarda yerini almış, binlerce insanımızın kanına girmiştir. Bu nedenle Şehid Şervan-Andok İntikam Timi özel olarak bu gücü hedef almış ve onlarcasının ölümü ve yaralanması ile sonuçlanan başarılı eylemi gerçekleştirmiştir.

Kürt coğrafyasındaki vahşi saldırılarda parmağı olanlardan intikam alacağını söyleyen örgüt yeni saldırıların da işaretini verdi:

Anlaşılıyor ki şaşkına dönen Türk yetkilileri, aynı cümleleri kurmaya doyamayan güvenlik ‘uzmanları’ bundan sonra TAK’ın ne yapacağını merak ediyor. Biz bu cevabı verelim: TAK savaşçıları Çektar Yoldaş şahsında açığa çıkan bu eylem çizgisini sahiplenecek, kendileri için belirlenmiş yeni faşist odaklara yönelmek için sadece gün sayacaktır.

http://sendika14.org/2016/12/kayseride-bombali-arac-saldirisi-14-asker-yasamini-yitirdi-55-yarali/

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur