CHP’li Tanrıkulu Demirtaş’ı hapishanede ziyaret etti

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, partisinin AKP diliyle AKP muhalefeti yapmaya çalıştığı bir dönemde HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hapishanede ziyaret etti. Tanrıkulu, sosyal medya trolü Melih Gökçek’e de Demirtaş’ın “selamıyla” yanıt verdi

tanrikulu_demrtas_manset

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, partisinin laiklik, özgürlük, demokrasi, barış, eşitlik, kardeşlik gibi talepleri yok sayarak AKP ağzıyla AKP muhalifliğine soyunmaya çabaladığı günlerde anlamlı bir adım attı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nde ziyaret etti.

Bu, Adalet Bakanlığı’nın OHAL bahanesiyle uyguladığı ziyaretçi yasağı nedeniyle şu ana kadar HDP’li vekillerle görüştürülmeyen Demirtaş’a yapılan ilk vekil ziyareti oldu.

Görüşme sonrasında sosyal medyadaki AKP hesapları hızla Tanrıkulu’nu hedef almaya başladı. O isimlerden biri Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya trolü olan başkanı Melih Gökçek’ti. Gökçek, “Sezgin Tanrıkulu Demirtaş’ı hapishanede ziyaret etmiş. CHP’liler içinize sindi mi? Tanrıkulu HDP’ye geçsene” diye tweet attı.

Ziyaretine ilişkin henüz kapsamlı bir açıklama yapmayan Tanrıkulu ise Gökçek’e kayıtsız kalamadı:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur