Cerablus’ta TSK tankı vuruldu: Bir asker hayatını kaybetti

Cerablus’un ele geçirilmesinin ardından kasabanın güneyinde YPG öncülüğündeki güçlerin mevzilerine yönelen TSK bu bölgede girdiği çatışmalarda ilk kaybını verdi. ANHA, Cerablus Askeri Meclisi’nin, üç tankı imha ettiğini duyurdu. DHA ise TSK’ya ait iki tankın roketatarla vurulduğunu ve bir askerin hayatını kaybettiğini, üç askerin de yaralandığını yazdı

cerablus_tsk_manset

TSK Müşterek Özel Kuvvetleri ve koalisyon hava kuvvetleri ile AKP-MİT güdümlü cihatçı çeteler, Suriye’de IŞİD’in zaten boşaltmış olduğu Cerablus’u ele geçirdikten sonra kasabanın güneyinde YPG-YPJ öncülüğündeki güçlerin mevzilerine yönelmişti.

Hawar Haber Ajansı’nın (ANHA) haberine göre, TSK’ya ait tanklarla desteklenen AKP-MİT güdümündeki çeteler, YPG-YPJ güçleri öncülüğünde oluşturulan Münbiç Askeri Meclisi’nin, Cerablus’un 8 km güneyinde El-Emarne ve yakınındaki Yusufbeg köyünde bulunan mevzilerine saldırdı.

Haberde, Cerablus Askeri Meclisi’nin karşılık vermesi üzerine, AKP-MİT güdümündeki çetelerle bölgede şiddetli çatışmaların başladığı belirtildi.

ANHA: Üç tank imha edildi

Cerablus’un güneyinde yer alan köylere yönelik saldırı sonrası başlayan çatışmalarda, Cerablus Askeri Meclisi tarafından bir tankın imha edildiği bildirildi.

ANHA’nın 17.17’de geçtiği habere göre, bölgede devam eden çatışmalar sırasında Cerablus Askeri Meclisi, bir tankı imha etti. Haberde ayrıca TSK ve AKP-MİT güdümlü cihatçı çetelerin El-Emarne ve Yusufbeg köylerine topçu saldırıları düzenlediği ifade edildi.

ANHA’nın 19.37’de geçtiği ikinci haberde ise, çatışmalarda iki tankın daha imha edildiği iddia edildi.

DHA: Cerablus’ta iki tank vuruldu, 1 asker hayatını kaybetti

Doğan Haber Ajansı (DHA) ise 20.16’da geçtiği haberde, YPG’nin düzenlediği roketatarlı saldırı sonucu TSK’ya ait tanklardan ikisinin isabet aldığını duyurdu.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

“Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, saldırıda 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Yaralı askerler, bölgeden ambulanslarla alınarak Gaziantep’teki hastanelere kaldırıldı.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur