Ankara’dan Diyarbakır’a giden yolcu otobüslerine saldırı: 7 yaralı

Ankara otogarından yola çıkan Özlem Diyarbakır, Kars Kalesi ve Best Van firmalarına ait  yolcu otobüslerine silahlı saldırı düzenledi, 7 kişi yaralandı

ankara-yolcu-otobusu-saldırıAnkara’da çevre yolundan Diyarbakır’a gitmekte olan seyir halindeki Özlem Diyarbakır, Kars Kalesi ve Best Van firmalarına ait yolcu otobüslerine, başka bir araçtan silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 kişi yaralandı.

Alınan ilk bilgilere göre; saldırı saat 17.30 sıralarında Ankara çevre yolunda yaşandı. Ankara’dan Diyarbakır’a giden yolcu otobüslerine Ankara Çevre Yolu Keçiören Etlik çıkışında seyir halindeyken bir araç tarafından ateş açıldı. Saldırıda, Selahattin A., Selçuk Y., Müfit K., Zülfü K. ismi öğrenilemeyen 3 kişi yaralandı.

Otobüsteki yolcuların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından ambulanslara alınarak çeşitli hastanelere sevk edildi.

Vali: Olay ‘terör saldırısı’ değil

Polis, olay yerinde inceleme yaparken, Ankara Valisi, olayın “terör saldırısı” olmadığı açıklamasını yaptı.

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, zanlının yakalanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Olay terör saldırısı değil. Çok sayıda suçtan sabıkası olan bir kişi, 3 yolcu otobüsüne ateş açtı. Bunun sonucunda 7 kişi yaraladı. Şahıs, polisle girdiği çatışma sonrası yakalandı. Aracında 3 adet pompalı tüfek bulundu” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur