Ensar Vakfı Başkanı ‘Başka vakıflarda da oldu’ dedi, ÇYDD ve Nesin Vakfı’nı hedef gösterdi

A Haber’de canlı yayına katılan Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Karaman’da vakıf evlerinde yaşanan cinsel istismarlarla ilgili “Bizim vakfımızda meydana gelen olaylar başka vakıflarda da oldu” dedi.  Daha önce “Sol kesim ‘Dindar Nesil’ projemizden rahatsız olduğu için iftira atarak saldırdı” diyen Dilberoğlu, cinsel istismarın rastlanmadığı doktor ve mahkeme raporuyla belgelenen Aziz Nesin Vakfı’nı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni özel olarak hedef gösterdi

ensar-a-haber

A Haber’de canlı yayına katılan Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Karaman’da vakıf evlerinde yaşanan cinsel istismarlarla ilgili “Bizim vakfımızda meydana gelen olaylar başka vakıflarda da oldu” dedi.  Daha önce “Sol kesim ‘Dindar Nesil’ projemizden rahatsız olduğu için iftira atarak saldırdı” diyen Dilberoğlu,  cinsel istismarın rastlanmadığı doktor ve mahkeme raporuyla belgelenen Aziz Nesin Vakfı’nı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni özel olarak hedef gösterdi.

Dilberoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Bu olay daha önce de birçok vakfın başına geldi. Sadece Türkiye’de değil, dünyada da çok fazla örnekleri var. Malesef çok yaygın bir suç. Ve de toplumda infiale sebep olduğu için burdaki istismarı kullanan çok fazla kötü niyetli kişiler var. Aziz Nesin Vakfı’nda daha önce böyle bir olay olmuştu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde de … Orada kalan kız öğrencilerimizin hiç yakışık olmayacak şekilde bir takım ifadelerle tecavüze… erkek askeri öğrencilerle birlikte olmaya yönlendirildikleri ile ilgili bir takim söylemler geliştirildi.

2007 yılında Nesin Vakfı’nda yaşandığı iddia edilen cinsel istismar hakkında yürütülen soruşturma sonucunda herhangi bir cinsel istismar olayına rastlanmadığı mahkeme ve doktor raporuyla belgelenmiş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği davasının dayanağı dijital dökümanın sahteliği ise bilirkişi raporlarıyla kanıtlanmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur