Halkın Sesi 249. sayı çıktı: “Su yolunu buluyor, bu abluka dağıtılacak!”

Halkın Sesi 249. sayı “Su yolunu buluyor, bu abluka dağıtılacak!” manşetiyle çıktı

1-kapak-küçük

Halkın Sesi 249. Sayı “Su yolunu buluyor, bu abluka dağıtılacak!” manşetiyle çıktı.

Ferda Koç “Demokratik özerklik ve sosyalistler”  köşe yazısı ile Gündem sayfasında, İbrahim Kara “Sağlık barışa uzanan köprüdür, yıkmayın…” köşe yazısı ile Sağlık sayfasında, Ali Ergin Demirhan “Ortadoğu’da devrimci bir yol yok mu? – II” yazı dizisine Yorum sayfasında devam ediyor.

Yol yazısı “Bu abluka dağıtılacak” başlığıyla çıktı!

Gündem Sayfaları:

  1. Sayfa: “Kürt coğrafyasında ağırlaştırılmış tablo” başlığıyla Kürt cağrafyasındaki saldırı ve direnişler anlatılıyor.
  2. Sayfa: Diyanet’in fetvalarının ardından ; “Saray’ın fetvacısına karşı öfke sokağa çıktı: Diyanet kapatılsın”
  3. Sayfa: “Özgücümüze güveneceğiz” başlığıyla İzmir’de 29 Aralık Grevi’nde cübbeli bir provokatörün polis tarafından eylemcilerin arasına sokulmasıyla devrimcilerin kendi güvenliğini kendilerini almalarının bir tercih değil zorunluluk olduğu anlatılıyor.

5 Deniz:

“AKP ve Suud rejimi kol kola” başlıklı yazıda AKP ve Suudiler’in Ortadoğu’daki denkleme yeniden dahil olmak için “Şii – Sünni çatışmasını”nı tetileyeceklerinin işaretleri yer alıyor.

Dünya:

“Kuzey Kore’nin Nükleer Oyunu” başlıklı yazıda; “Kuzey Kore’nin hidrojen bombası patlatma özgüvenini nereden bulduğu” sorusuna cevap veriliyor.

Kibele:

Mamak’ta kadınların güvenli kalabilecekleri sığınmavi talepleri “Kırıp dizimizi oturmuyoruz, sığınmaevi istiyoruz” yazısı ile anlatılırken; Mor Patika’da Yaşamak İçin Ölen Cesur Bir Savaşçı: Jeanne d’Arc anlatılıyor.

Sağlık:

Kürt illerinde yaşanan sağlık ihlallerine karşı sağlık örgütlerinden acil çağrı “Yarın çok geç olabilir” başlığı ile yer alıyor.

Kent – Doğa:

Sur’da TOKİ’nin kentsel dönüşüm planları “Tankla yık, TOKİ’yle teslim al” başlığıyla yayımlanırken; kent kent direnişlerde “Yedikule bostanlarının yıkın tehditi, Osmaniye’de ÇED’in engellenmesi ve Koza Maden’in ÇED planları” yer alıyor.

 İnsanca Yaşam:

Asgari ücret artışının propagandasını yapan iktidarın yaptığı zamlarla bu artışı eritmeye başladığı yazı “Savaşın, sermayenin yükü zamlarla sırtımızda” başlığıyla anlatılıyor.

Sermaye:

“İslami finansın helal yağması” başlığıyla İslami Kalkınma Bankası’nın Konya’da hastane projesi sunması ve Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın parçası olması anlatılıyor.

Hukuk:

“Kamu Çalışanı için neoliberak model” başlığıyla kamu emekçisinin güvencesizleştirilme projesi anlatılıyor.

Halkın Mühendisleri:

Son dönemde iktidarın ODTÜ’ye saldırıları araçlarından olan ODTÜ arazisinin anlatıldığı ve Politeknik’in kaleme aldığı yazı “Mühendislerin, mimarların, plancıların direniş hali: ODTÜ” başlığıyla yer alıyor.

Atölye:

“Sınıf savaşımlarında yeni yollar” başlıklı Atölye sayfasında; sınıf savaşımlarında hak mücadelerine ve güvencesiz işçi hareketlerine yüklenmek gerektiği gibi “ateş ve kılıç”la açılması gereken yeni yollar da gerektirdiği anlatılıyor.

Tarih:

“Sonumuz ölüm olsa da geliyoruz Ankara” başlığıyla Zonguldak Maden Yüyüyüşü anlatılıyor.

Bir Kitap – Bir Film:

Yönetmenliğini Özcan Alper’in yaptığı “Rüzgarın hatıraları” filmi anlatılıyor.

Forum:

Okmeydanı’nın anlatıldığı Forum sayfasında, “Akrebe Okmeydanı tokadı” başlığıyla AKP’nin savaş ve baskı politikalarına karşı mahalle direnişi yer alıyor.

Sokağın Sesi:

Sokağın Sesi sayfalarında İkitelli Halkevi’ne yapılan saldırı, Ayşe Çelik içi yapılan Kanal D önü eylemleri, Diyanet’in fetva açıklamalarından sonra yapılan eylemler, Aleviler’in açlık grevi, sağlıkçıların “sağlık kurumları askeri amaçla kullanılmasın” eylemleri ve cam işçilerinin yürüyüşü yer alıyor.

Arka Kapak:

10 Ocak 2016: Katliamı’ın 3. Ayında il il eylemler “Değil aylar, yıllar geçse de unutturmayacağız” başlığı ile yer alıyor.

Gazetenin son sayısına http://halkinsesigazetesi.net/ adresinden ulaşılabilir. Abone olmak için [email protected]

Sendika.Org

 

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur