Katil belli: Polis patlama anında ortada yoktu, sonra geldi gaz attı

Ankara’da miting öncesinde gerçekleşen patlama anında, Suruç katliamında olduğu gibi olay yerinde polis yoktu. Polis patlama sonrası geldi ve tepki gösteren kitleye, yaralıların ve cesetlerin üstüne üst üste iki kere gaz bombalarıyla saldırdı

polis-araci

Ankara’da Emek, Barış, Demokrasi Mitingi başlamadan önce gar önünde bekleyen kitleyi hedef alan bombalı saldırı anında, Suruç katliamında olduğu gibi olay yerinde polis yoktu.

Olay yerine park etmiş polis araçları da boştu. Patlama gerçekleştiğinde polis araçlarının boş olduğunu gören kitle, daha sonra TOMA eşliğinde çevik kuvvet ekiplerinin geldiğini görünce tepki gösterdi.

Polis tepki gösteren kitleye, yaralıların ve cesetlerin üstüne üst üste iki kere gaz bombalarıyla saldırdı. Ancak tepkiler karşısında bir süre sonra geri çekildi.

Yaralılar taşındıktan sonra yeniden olay yerine gelen ve şerit çeken polis bu kez savcının gelmesini beklemeden ve avukatların girişine izin vermeden içeride dolaşmaya başladı. Avukatlar polislerin bu şekilde sağlıklı bir delil toplama işlemine engel olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Avukat Mehmet Ümit Erdem, twitter hesabından şu mesajı geçtı: “En az 300 kişinin etkilendiği yerde yaralı tek polis yoksa; 5 dakika sonra gaz atan polis çoksa fail devlettir!”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur