Gazze’den geldi, Ankara’da katledildi!

Ankara’da katledilenler arasında Antakya’da cihatçı çetelere ve savaşa karşı mücadele için kurulan Yaşam Hakkı Meclisleri üyesi iki kişi de vardı. Bunlardan biri Filistinli Ahmed Alkhaldi’ydi. Alkhadi’nin arkadaşı patlamanın ardından isyan etti: “Gazze’de ölmedi burada öldü, ben ailesine ne diyeceğim!”

Ahmed

Ahmed’in üstüne serilen Halkevleri bayrağının üzerine Hanzala kartpostalı bırakıldı.

Katliamda yaşamını yitirenlerin ikisi Antakya cihatçı çetelere ve savaşa karşı mücadele için kurulan Yaşam Hakkı Meclisleri’nden Halkevleri çalışmalarında yer alan Necla Duran ve Hatay Halkevi’nde Arapça dersi veren Filistinli Ahmed Alkhaldi idi.

hatay-he-necla-duran

Necla Duran

Patlamanın ardından Ahmed Alkhaldi’nin yaşamını yitirdiğini gören bir arkadaşı, “Gazze’de ölmedi burada öldü, ben ailesine ne diyeceğim” diye isyan etti.

Filistin Elçi Müsteşarı Mabeel Alsarraj’ın verdiği bilgiye göre Alkhaldi’nin ailesi cenazeyi almak için Türkiye’ye gelmek istedi. Ancak Gazze, Batı Şeria ve Kudüs’te yaşanan çatışmalar nedeniyle Mısır sınır kapısı kapatıldığı için aile bekletiliyor. Çatışmalarda da 20 kişi hayatını kaybederken 40’ın üzerinde yaralı olduğu öğrenildi.

404a4575a541647ec4fc3644a40c393d

Ahmed Alkhaldi

Alkhaldi ve Duran’ın arkadaşları cenazeleri teslim almak üzere Ankara’da kaldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur