DİSK: “Barış bir kere daha katledildi!”

Binlerin barış talebini kana bulayan Ankara’daki patlamalar sonrası DİSK bir açıklama yayımladı

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB çağrıclığında bugün (10 Ekim) gerçekleşecek Emek, Demokrasi ve Barış Mitingi öncesinde Ankara Garı önündeki patlamalarla çok sayıda kişi öldü ve yaralandı. Barış talebini kana bulayan patlamalar sonrası DİSK bir açıklama yayımladı, “Savaş isteyenler, katliam ve cinayetleri yaygınlaştıranlar şunu çok iyi bilsinler ki, son kişi kalana kadar barış ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.

Açıklamanın tam metni şöyle:

BARIŞ BİR KERE DAHA KATLEDİLDİ!..

Sarayınıza da, saltanatınıza da, savaşınıza da bin kere lanet olsun!

Saltanatlarını sürdürmek isteyenler Diyarbakır ve Suruç’un ardından bir kez daha katliam yaparak savaşa inat barış isteyenlerin Ankara’da katıldığı “Emek, Barış ve Demokrasi” mitingini kana buladılar.

Katledilen ve yaralanan arkadaşlarımızın sayısı hakkında şu anda kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Katillerin kim olduğunu anlamak için katliamın kimleri hedef aldığını görmek yeterlidir. Katliamın ardından ambulans yerine TOMA gönderenleri, yaralılara ve kitleye gazla saldıranları ve onları yönlendirenleri asla unutmayacağız! Barışı katledip barış isteyenleri kana bulayanlar, bu ülkenin aydınlık geleceğini bombalayanlar er ya da geç hesap verecektir!

Savaş isteyenler, katliam ve cinayetleri yaygınlaştıranlar şunu çok iyi bilsinler ki, son kişi kalana kadar barış ve demokrasi mücadelesini sürdüreceğiz. Ve bu onların son çırpınışları olacaktır.

Bu ülkede barış istemenin bedelini canlarımızla ödedik, bu vahşi katliamı yapanlar ve yaptıranlar da mutlaka cinayetlerinin bedelini ödeyeceklerdir. Her ne yaparlarsa yapsınlar saltanatları yıkılacaktır!

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur