Ethem Sarısülük’ün katili Ahmet Şahbaz’a tahliye!

Ankara Valiliği’nin “can güvenliği”ni düşünerek Ethem Sarısülük Davası’nı Aksaray’a taşıttığı katil polis Ahmet Şahbaz, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi

ahmet_sahbaz_perukHaziran İsyanı’nın Ankara ayağında Kızılay Meydanı’nda katledilen Ethem Sarısülük’ün davasında AKP’nin yoğun çabaları sonucu katile yol göründü. Yargıtay’ın bozma kararı sonrasında 7 Eylül’de yeniden görülmesi planlanan ancak Ankara Valiliği’nin katilin “can güvenliği” gerekçesiyle davanın başka bir kente naklini istediği davada Yargıtay bu talebi onaylamış, dava Aksaray’a kaçırılmıştı.

Nakil kararını kayda giren Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay kararı uyarınca dava dosyasını Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi bu ara kararına bir alt madde de ekledi ve katil polis Ahmet Şahbaz’ın tahliyesine karar verdi.

‘Emri veren aramızdaydı, şimdi de tetiği çeken!’

Kararın ardından Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük Twitter hesabından açıklama yaptı. Sarısülük, “Ak Saray’a, Ak Parti’ye ve Tayyip’e daha fazla katil lazım olduğundan kardeşimizin katili serbest bırakılmıştır. Emri veren aramızdaydı şimdi de tetiği çeken!” dedi.

Ankara Valiliği ‘katilin can güvenliği’ dedi, Ethem Sarısülük Davası Aksaray’a kaçırıldı

Sendika.Org/ Ankara

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur