Halkın Hukuk Bürosu: ‘Günay Özarslan infaz edildi, çatışma yaşanmadı, deliller karartıldı’

Halkın Hukuk Bürosu, Günay Özarslan’ın katledildiği evdeki ilk incelemelerinden sonra yaptığı açıklamalarda Özarslan’ın infaz edildiğini ve iddia edildiği gibi bir çatışma yaşanmadığını, polisin tek taraflı ateş açtığını belirtti

günay özarslan halkın hukuk bürosuHalkın Hukuk Bürosu’na bağlı avukatlar Günay Özarslan’ın katledildiği evde ilk incelemelerini aktardı. Halk Cepheli Özarslan’ın infaz edildiğini belirten avukatlar çatışma çıktığı iddiasını da yalanladı. Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının ilk tespitlerine göre Özarslan tarafından bulunduğu odadan polise ateş açıldığının yalan olduğu belirtildi. Özarslan’ın bulunduğu odaya giriş kapısında herhangi bir kurşun izi bulunmazken Özarslan’ın durduğu pencere kenarına polisin odaya giriş noktasından ateş açıldığı avukatlar tarafından yayınlanan videoda gösterildi. Avukatların yayınladığı videoda Özarslan’ın bulunduğu noktanın arkasında mermi izleri gözüküyor.

Özarslan’ın vurulduğu noktanın arkasındaki mermi izlerinin olduğu bazı duvarların kırıldığı da videolarda görülüyor. Avukatlar bu durumu mermi çekirdeklerinin delileri karartmak için çıkartılması olarak yorumladı.

Özarslan’ın katledilme haberi ilk geldiği anda Özarslan’ın canlı bomba olduğu ve polisle çatışmaya girdiği ana akım medya tarafından iddia edilmişti. Ancak Özarslan’ın vurulduğu odada çatışma izine rastlanmaması ve birkaç kurşun izi çatışma olmadığı yönünde bir izlenim uyandırıyor. Avukatlar ise sabah saatlerinde uzun süre eve alınmamıştı. Avukatlar bunun üzerine oturma eylemi başlatmışlardı.

Avukatlar: Ailesinin gözü önünde katledildi

Yurt gazetesinde yer alan habere göre Günay Özarslan’ın avukatı, Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Özgür Yılmaz, yaptığı açıklamada Özarslan’ın infaz edildiğini belirtti:

Polis kapıyı girerek evin içine girdi ve bir odada Günay’ı öldürdü. O esnada evde akrabaları da var. Onlar da olaya şahit oluyorlar ve bunun bir ‘infaz’ olduğunu söylüyorlar. Biz polisle birlikte olay yerini görebilirdik. Ancak bize izin verilmedi. Olay yerinin bize gösterilmemesi, delillerin karartıldığı ve ‘infaz’ olduğunun kanıtıdır. Bu devrimcilere yönelik vahşi bir cinayettir

Yılmaz, “Ailenin de söylediği şu; polis odaya girdiği anda ateş etmeye başlamış. Direkt infaz etmişler” dedi. “Bizi de ondan sokmadılar içeri” diyen Yılmaz, katledilen Özarslan’ın elbiselerinin de kaybedilebileceğine dikkat çekti. Bu durumda yakın mesafeden ateş açılıp açılamadığını belirleyemediklerini söyleyen Yılmaz “Her dosyada başımıza gelen şey. Elbiseleri olmayınca onu tespit edemiyorlar sözde. Yaşanan olay bu yani” dedi.

Ayrıca avukatlarının verdiği bilgiye göre Hünay Özarslan’ın vücudundan 15 mermi çekirdeği çıkarıldı.

Günay Özarslan'a ateş içeriden açıldı. Pencere önünde olan Özarslan'a isabet etmeyen mermilerin izi pencerede görülüyor.

Günay Özarslan’a ateş içeriden açıldı. Pencere önünde olan Özarslan’a isabet etmeyen mermilerin izi pencerede görülüyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur