Eğitim-Sen Genel Merkezi’ne polis baskını

Eğitim-Sen Genel Merkezi’ne polis tarafından mahkeme kararı olmaksızın baskın düzenlendi. Binaya gelen KESK ve KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri alınmadı. Misafirhanedeki yaralı Kobanêliler ise gözaltında

ankara-egitim-sen-polis-baskini (3)

Tayyip Erdoğan’ın “yeni süreç” dediği baskı ve saldırılarda toplumsal muhalefet bileşenlerine yönelik operasyonlar hız kazandı. Ankara polis, Eğitim-Sen Genel Merkezi’ne baskın düzenledi. Baskında bina içerisinde arama yapmaya başlandı.

Baskın üzerine binaya giden KESK Genel Başkanı Lami Özgen ile KESK MYK üyeleri ve KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri polis tarafından binaya alınmadı.

KESK: “Savaş konsepti devrededir”

Misafirhanedeki Kobanêlilere gözaltı

egitim_sen_baskin_2Eğitim-Sen’in misafirhanesinde kalan ve Kobanê’den gelen yaralılar da gözaltına alındı.

Arama hukuk dışı

Polisin Eğitim-Sen Genel Merkezi ve misafirhanesindeki aramasıyla ilgili Sendika.Org’a bilgi veren SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara, binadaki her odanın, her çekmecenin ve hatta mutfaktaki meyve sebze dolaplarının bile arandığını ancak tüm bu işlemlerin hukuka aykırı bir şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Kara, polisin elinde Emniyet’in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı arama izni başvurusu kağıdını gösterdiklerini, kağıdın altındaki el yazısının savcıya ait olduğunu iddia ettiklerini, bunun dışında herhangi bir savcılık veya mahkeme kararı göstermediklerini aktardı.

Polisin kamu emekçilerine arama izni diye gösterdiği izin başvuru belgesi:

egitim_sen_baskin_1

Gelişmeleri aktaracağız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur