Ankara’da gericilerden LGBTİ’leri hedef alan afişler

Kendilerine Genç İslami Müdafaa diyen gerici bir örgüt Ankara sokaklarına LGBTİ’leri hedef alan ve şiddeti teşvik eden ifadelerin yer aldığı afişler astı

ankara_lgbti_nefret_afisi (2)

Kendilerini “Ankara merkezli gençlik hareketi” olarak tanıtan ve IŞİD’in logosuna benzeyen bir logo kullanan Genç İslami Müdafaa adlı gerici bir örgüt, Ankara’da cadde ve sokaklara açıkça cinayet çağrısında bulunan afişler astı.

Açıkça cinayet çağrısı

28 Haziran Pazar günü İstanbul’daki LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne yapılan polis saldırısının ardından asılan afilerde net olarak insanlar nefret cinayeti işlemeye davet edildi. Tirmizi ve Ebu Davud’da geçen “Lût kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz” sözlerinin siyah zemin üzerine yazıldığı afişler Ankara’nın pek çok cadde, sokak ve durağına yapıştırıldı.

ankara_lgbti_nefret_afisi (1) ankara_lgbti_nefret_afisi (4)

Gerici örgütün internet sitesinde de insanlar cinayet işlemeye davet edildi. Sitede yer alan “Lût kavminin kalıntıları” başlıklı yazıda şu ifadeler yer aldı: “LGBT olarak adlandırılan açılımını bile yazmaktan hâyâ ettiğimiz kuruluşun yapmış olduğu yürüyüş, Lût kavminin kalıntılarının hala günümüzde var olduğunu bizlere tekrar kanıtladı. Ahlaksızlığın zirvesini yaşayan bu insanlar mübarek Üç Ayların ismi olan Recep, Şaban ve Ramazan’ı da alay konusu etmekten geri kalmadılar. Batıl davada hâyâsızca olan bu yürüyüşe bizler Hak yolda kayıtsız kalamazdık. Bazı bölgelere bu konu ile ilgili afişlerimizi asarak, Müslümanların bu konuda sessiz kalmamaları gerektiğini, İslam’ın bu duruma kesinlikle müsaade etmediğini göstermek adına Tirmizi ve Ebu Davud da geçen bu Hadis-i Şerifi  halkımız ile paylaştık. Temennimiz İslam’ın bizden istediği tavrı televizyonlarda hakkı haykıramayan hocalar yerine, Kur’an ve Sünnet ışığında öğrenmemizdir.”

Dernek mi, vakıf mı ya da herhangi bir yasal tüzel kişilik mi olduğu anlaşılamayan Genç İslami Hareket adlı gerici oluşumun internet sitesinin “Hakkımızda” ve “İletişim” bölümlerinde hiçbir bilgiye rastlanmaması ve logo olarak IŞİD bayrağına benzeyen bir logo kullanmaları dikkat çekti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur