Yurtdışı oylarının sayıldığı Ankara Ticaret Odası’nda sayım sırasında olay çıktı

Yurtdışında kullanılan oyların bulunduğu Ankara Ticaret Odası’nda oyların sayımı sırasında bazı oyların çöpe atıldığı iddiasıyla arbede çıktı

ato

18.25 ATO kapısı önünde çevik kuvvet bekliyor.

18.15 Yurtdışı oylarının sayıldığı ATO’da polis, basın emekçilerini dışarı çıkarmaya çalışıyor. Tartışma sürüyor.

17.45 Yurtdışında kullanılan oyların bulunduğu Ankara Ticaret Odası’nda oyların sayımı sırasında bazı oyların çöpe atıldığı iddiasıyla arbede çıktı.

CNN TÜRK muhabiri Yasemin Doğan olayı şöyle anlattı:

“Burası tamamen karıştı. Şu anda ben ileriyi görmeye çalışıyorum. Polis sayıma müdahale etti. İleride arbedenin yaşandığı yerde sayım devam etmiyor. Şu anda o kadar kalabalık ki zaman zaman üzerimize geliyorlar.

Yumruklaşmaya varan bir arbede. Yumrukları havada görebiliyorum. Polisler de müdahale ediyor. Çevik kuvvet giriyor şu an. Yurtdışı oyların sayımında çıktı olay. Burada bir grup oylara müdahale edildiğini, çöplere atıldığını söylediler. O dakika itibariyle burada olay çıktı.

Arka tarafta bir yandan oylar sayılmaya devam ediliyor. Orada da merak edilip arbedenin olduğu tarafa yönelen insanlar var. Siyasi parti temsilcileri de YSK temsilcileri de ayrılmış durumda. Burada bir noktada güvenlik açığı oluşmuş durumda diyebiliriz.

Oylar açısından, şu an herkes oyların sayıldığı masaların üstünde gezebiliyor. Oylar açıkta. Her türlü duruma açık şu an.”

 

Kaynak: Radikal

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur