Urfa’da AKP’liler halka saldırdı: 2 ağır yaralı

Şanlıurfa’da AKP’liler birçok yerde kendilerine oy verdirmeye çalışıyor ve engel olmaya çalışanlara da saldırıyor. Yeniköy Mahallesi’ndeki saldırıda bir kişi bıçaklandı

Eyyübiye ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde AKP’liler oy kullanacaklara “AKP’ye oy kullanın” çağrıları yapıyor. HDP’liler duruma tepki gösterince aralarında muhtarın da olduğu 150 kişilik AKP’li grup, HDP’lilere saldırdı. Taş, sopa ve bıçaklarla gerçekleştirilen saldırıyı olay yerindeki jandarma izledi. Saldırıda bir kişi bıçaklandı. Yaşananları görüntüleyen bir basın emekçisi de sopayla darp edilerek kamerası kırıldı. Saldırıda yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

 

Siverek’te AKP’lilerden halka saldırı
Siverek ilçesinin Yücelen, Taşhan ve Şekerli köylerinde sabah saatlerinden itibaren halka açık oy kullanımı konusunda baskı yapıldı. Yücelen köyünde ise AKP’liler, korucularla birlikte HDP’lilere saldırdı. Saldırıda 2’si ağır, çok sayıda kişi yaralandı. Ağır yaralılardan Sinan Oktan ameliyata alındı. Saldırının ardından  HDP Urfa Milletvekili İbrahim Ayhan yaralıları ziyaret etti.


Yeşil Urfa Köyü’nde de İHD gözlemcisine ve HDP müşahitlerine saldırı
Merkezdeki Yeşil Urfa köyünde İHD gözlemcisi Cudi İmrek ve HDP müşahitleri, aralarında köy muhtarının da olduğu 60 kişilik AKP’li grup tarafından saldırıya uğradı.

Ceylanpınar’da HDP İlçe Eş Başkanı’nı darp ettiler
Ceylanpınar Aşağı Durmuş’ta insanları kendilerine oy vermeye yönlendiren AKP’liler kendilerine tepki gösteren HDP’li müşahitlere saldırdı. HDP İlçe Eş Başkanı Mehmet Ali Asan darp edildi.

 

AKP’li belediye başkanı ve muhtarlar el ele
Germuş köyünde de bağımsız bir gözlemciye AKP’liler saldırdı. Aynı köyde muhtarın toplu oy kullandırdığı öne sürüldü. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, okul okul gezerek AKP propagandası yapıyor. AKP Urfa Milletvekili Adayı Kasım Gülpınar’ın da Şekerli köyünde toplu oy kullandırmaya çalıştığı iddiası var.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur