Van’da hastaneye giden genci hastanelik ettiler

Van’da rahatsızlanan arkadaşını Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götüren Fırat Demir isimli genç, Acil Servis’teki doktorlarla tartışmasının ardından çağrılan polisler tarafından hastane içinde bayılıncaya kadar dövüldü

firatdemir2Fırat Demir (20) isimli genç, dün gece saatlerinde rahatsızlanan arkadaşını Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

Demir, arkadaşına gerekli müdahaleyi gerçekleştirmediği gerekçesiyle acil servis doktoru ile tartıştı.

Doktorun, “Çocukları çağırın” demesi üzerine hastanenin aciline gelen onlarca polis, iddiaya göre Demir’i tekme tokat dövmeye başladı. Yüzünde ve vücudunda darp izleri oluşan Demir, polisler tarafından bayılıncaya kadar dövüldü. Kanlar içinde kalan Demir, kendine geldiğinde babasını arayarak yaralı halde evine döndü.

Sivil ve resmi polislerin saldırısına uğrayan Demir, arkadaşının durumu çok kötü olmasına rağmen doktorların müdahale etmemesi üzerine tartışmaya başladıklarını, doktor ve hemşirelerin sert tavırlarından dolayı tartışmanın büyüdüğünü söyledi.

Polislerin sorgusuz sualsiz kendisini darp etmeye başladığını dile getiren Demir, “Polisler bir yandan beni döverken diğer yandan ise kendi aralarından ‘Belden aşağı vurun’ diyorlardı. Bayılana kadar darp edildim” dedi.

Kendisine saldıran polislerin görüntülerinin hastane kameralarında mevcut olduğunu söyleyen Demir, darpla ilgili polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

firatdemir1

Kaynak: DİHA

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur