Soma’da tekmelenen madenciye 6 yıla kadar hapis istemi

Soma’da Başbakanlık Müsteşarı Yusuf Yerkel tarafından tekmelenen Erdal Kocabıyık hakkında para cezasının ardından bir de 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

yusuf_yerkelSoma Katliamı’nın ardından ilçeye gelen Tayyip Erdoğan’ı protesto eden, iki asker tarafından darp edilerek gözaltına alınırken araçtan inen Başbakanlık Müsteşarı Yusuf Yerkel tarafından tekmelenen Erdal Kocabıyık hakkında dava açıldı. Olayın ardından yüzünde ve dizinde oluşan şişlikler nedeniyle 7 gün iş göremez raporu alan, başvurduğu işlerde kapıdan döndürüldüğü için bir yıldır işsiz kalan, Başbakanlığa ait araca zarar vermekten 543 lira ceza yiyen Kocabıyık’ın bir de hapsi istedi.

Cumhuriyet Savcısı Adem Aktaş tarafından hazırlanan iddianamede Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’nın suç nedeniyle zarar gördüğü iddia edildi, koruma aracındaki 543 liralık maddi hasar gerekçesiyle Kocabıyık hakkında 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

‘Başbakanlığın bu kadar üzerine gitmesini anlamadık’

Kocabıyık’ın avukatı Oğuzhan Gezer, müvekkilinin yediği tekme için şikayette bulunmadığını ancak Başbakanlığın kamu davasına müdahil olduğunu belirtti. Kocabıyık’ın 543 liralık zararı kabul etmediğini ifade eden Gezer, “Bu zararın belgesini ve delillerini istedik” dedi.

Kocabıyık’ın yaşananlardan dolayı mağdur olduğunu, iş bulamadığını aktaran Gezer, “Başbakanlığın bu işin bu kadar üzerine gitmesini anlamış değiliz. Şahıslar arasındaki olay kapandı, müvekkilim şikayetçi olmadı” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur