Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı

Polisin önünde beklediği HDP Bartın İl Başkanlığı’na saat 21.30-22.00 sularında bir grup ırkçı tarafından saldırı gerçekleşti. Tekbir sesleri ile yapılan saldırıda HDP tabelası ve “Sana termik santral yaptırmayacağız” pankartı indirildi, bina taşlandı

bartin-hdp-saldiri-13mayis1

HDP Bartın İl Başkanlığı’na bir grup faşist saldırı gerçekleştirdi. Polisin günler öncesinden haberdar olduğu saldırıyla ilgili ise hiçbir önlem alınmadıç Üstelik saldırı polisin HDP binası önünde beklediği sırada gerçekleşti. HDP Bartın İl Örgütü’nden yapılan açıklamaya göre Facebook üzerinden örgütlenen saldırı girişimi  Bartın il emniyetine bildirilmiş, Emniyet gerekli tedbiri aldıklarını belirtmelerine rağmen saldırı önlenmedi.

Saldırıda üzerinde “Sana termik santral yaptırmayacağız” yazılı pankart indirilirken bina da taşlandı.

Saldırıya ilişkin HDP Bartın İl Örgütü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu saldırı furyası ne yazık ki, Bartın’ı da etkisi altına almıştır. Saldırılarla HDP’nin seçim çalışmalarını her alanda engellemeye, güçlenmesinin önü kesilmeye çalışılmaktadır. Bu saldırılar HDP’yi engellemeyecek, her saldırıya daha çok güçlenerek yanıt vereceğiz. Haklı ve onurlu mücadelemiz engellenemeyecektir. Barajları yıkarak ilerleyen HDP, saldırıları geri püskürterek seçimde kazanan olacaktır. HDP korkmuyor, korkutuyor. Hiçbir saldırı bizleri engelleyemeyecektir. Yakılanın, yıkılanın, tahrip edilenin yerine her defasında yenisini tekrar yapacağız.

Bartın da HDP İl binamıza yönelik saldırıyı şiddetle kınıyor, birleşe birleşe kazanacağımızı bir kere daha ilan ediyoruz. Halkımızın bu saldırıları ve bu saldırıyı kışkırtanları, saldırıya göz yumanları görerek HDP etrafında birleşmelerini istiyoruz. Gücümüz birliğimizdir.

Bartın HDP İl Binası’nda 14 Mayıs saat 18.00’da basın açıklaması yapılacak.

Sendika.Org/ Bartın

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur