Çukurova’daki tehdit bildirilerinin failleri ‘bulunamadı’

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi, Yrd. Doç. Dr. Taylan Koç hakkında Mart ayında okul içinde dağıtılan tehdit bildirilerinin faili, aradan geçen iki aya ve öğrencilerin bazı isimleri fail olarak göstermesine rağmen bulunamadı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuk Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Taylan Koç hakkında tehdit içerikli bildiri dağıtanlar hala bulunamadı. Öğrenciler bildiriyi hazırlayanların kimliğini açıkladığı halde dekanlık tarafından yürütülen soruşturmanın sonunda, “Şüpheliler tespit edilemedi” denildi. Koç’un üyesi olduğu Eğitim-Sen üyeleri bugün ÇÜ Rektörlüğü’nü protesto açıklaması yaptı.

Koç hakkında geçen Mart ayında okulda imzasız ve mahlaslı bildiriler dağıtılmıştı. Tehdit içeren üç bildiriden üçüncüsünde Koç’un ismi anıldı. Bildirilerde, Koç’un derslerde paylaştığı bazı ifadeler cımbızlanarak, iktidar karşıtı olduğu iddia edildi. Koç’un şikayeti üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü yalnızca Hukuk Fakültesi Dekanlığı’na bir inceleme yaptırttı. Dekanlık ise “bildirilerin kim ya da kimler tarafından dağıtıldığının tespit edilemediğini” belirten bir rapor hazırladı.

Oysa Yrd. Doç. Dr. Taylan Koç’la görüşen Y.Ç.A. adlı öğrenci, olayı organize eden kişinin İ.H.E. adlı bir hukuk öğrencisi olduğunu belirtmişti. Diğer öğrenciler de M.B.Ö. ve  Y.Ç.A.’nın  İ.H.E.’ye yardım ettiğini ileri sürmüştü.

Rektörlük, Koç’la ilgili görüşmek için iki kez randevu talep eden Eğitim-Sen’e olumlu yanıt vermedi. Eğitim-Sen de bugün Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

taylan koç

Kaynak: Radikal

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur