‘Sıkıyönetim yasasına karşı alanlardayız!’

KESK pazar saat 14.00’te tüm illerde diğer emek ve demokrasi güçleriyle birlikte oturma eylemi gerçekleştireceklerini duyurdu. Halkevleri de eylemlere ülke çapında katılım çağrısı yaptı

keskKamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) internet sitesinde yayımlanan açıklamada, AKP’nin hukuku ayaklar altına alarak TBMM’den geçirmeye başladığı iç güvenlik paketine karşı tüm Türkiye’de eylem çağrısı yapıldı. KESK’in çağrısına diğer muhalefet örgütlerinden de katılım ve destek geliyor.

KESK’in çağrısının tam metni:

AKP, toplumsal muhalefetin tüm itiraz ve geri çekilmesi talebine rağmen iç güvenlik paketini Meclis iç tüzüğünü de ayaklar altına alarak, korsanvari bir yöntemle fiili olarak Meclis’ten geçirmeye başladı.

AKP’nin bu faşizan dayatmasına karşı 22.02.2015 Pazar günü saat 14.00’de tüm illerde yerini Şubeler Platformlarımızın belirleyeceği şekilde diğer emek ve demokrasi güçleriyle birlikte oturma eylemi gerçekleştireceğiz.

Halkevleri de saat 14’te yapılacak eyleme çağrı yaptı:

AKP, İç Güvenlik Paketi’ni anayasaya, yasalara, Meclis usul düzenlemelerine aykırı bir biçimde ve toplumsal muhalefetin tüm itirazlarına rağmen geçirmeye başladı. AKP’nin bu faşizan dayatmalarını protesto etmek ve “İç Güvenlik Paketi’ne hayır” demek için bugün saat 14.00’da Türkiye’nin her yerinde KESK şubeler platformu ile birlikte sokağa çıkıyoruz.

İl il eylem  çağrıları

İstanbul: Galatasaray meydanı 14.00

İzmir: İzmir Büyükşehir Belediyesi önü 14.00

Ankara: Sakarya 14.00

Eskişehir: Vardar İş Merkezi önü 14.00

Adana: İnönü Parkı 15.30

Samsun: Eğitim-Sen binası önü 17.00

Antalya: Attalos Meydanı 14.00

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur