Elektrikteki soyguna karşı isyan yayılıyor

Antalya’da elektrik faturalarındaki soyguna karşı başlayan eylemlerin ardından İzmir Gültepe’de de kayıp-kaçak soygununa karşı mücadele başlıyor

antalya-elektrik-soygun-manset

Antalya’da elektrik isyanı: Halkevciler CLK’yi bastı

Antalya elektrikteki soyguna karşı isyanda

Antalyalı Enerji Bakanı’na cevabı eylemle veriyor: Fahiş fiyatlı elektrik sizi çarpacak

Antalya’da elektrik soygununa karşı “faturanı al da gel” eylemi

Antalya’da yüksek elektrik faturaları protesto edildi

Antalya’da yüksek gelen elektrik faturalarına karşı halkın öfkesi büyürken İzmir Gültepe’de de eylem çağrısı yapıldı. Antalya’da Halkevleri elektrikteki soyguna karşı imza kampanyası başlatıp eylem programı çıkarırken İzmir Gültepe’de de kayıp-kaçak bedellerinin faturalara yansıtılmasına karşı Gültepe Halkevi halkı bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Antalya’da da elektrikteki soyguna karşı Enerji Hakkı Meclisi de kuruldu.

Cuma günü GEDAŞ önünde soyguna karşı eylem var
Yargıtay Genel Kurulu 21 Mayıs 2014 tarihli kararıyla, tüketicilerin bugüne kadar ödedikleri kayıp kaçak bedelini geri almalarının önünü açmıştı. Ancak hem GEDAŞ, hem de İl Tüketici Hakem Heyeti bir hafta içerisinde başvuruların artması üzerine abonelere yalan söylemeye başladı. GEDAŞ, başvuruda bulunan abonelere 5 yıl içerisinde çok fazla şirket değiştiğini ve bu sebeple dökümlere ulaşamadıkların söylerken, İl Tüketici Hakem Heyeti ise uygulamanın henüz İzmir`de başlamadığı yalanına sarıldı. Tüm bu yalanlara rağmen mahallede ilk başvuruda bulunanlardan kayıp kaçak bedelini geri alanlar var.

Gültepe Halkevi mahalle halkını Cuma günü GEDAŞ önüne bu soygunu durdurmaya çağırıyor. Dilekçe örneklerine Gültepe Halkevi’nden ulaşılabiliyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur