Musul’da Şabek Kürtlerine ait bir toplu mezar bulundu

Musul’a bağlı Hewice ilçesinde yaşayan vatandaşların, Şabek Kürtlerinden olduğu belirtilen 40 cesedin bulunduğu bir toplu mezar buldukları bildirildi

Irak'ın Selahattin ilinde Tuzhurmatu ilçesine bağlı Süleyman Beg kasabasında IŞİD çetelerinin toplu mezarı bulunmuştu. (Fotoğraf: Camille Bouissou/AFP Photo)

Eylül ayında Irak’ın Selahaddin ilinde Tuzhurmatu ilçesine bağlı Süleyman Beg kasabasında IŞİD çetelerinin toplu mezarı bulunmuştu. (Fotoğraf: Camille Bouissou/AFP Photo)

Irak’ın Musul şehrine bağlı Hewice ilçesinde yaşayan vatandaşların, Şabek Kürtlerinden olduğu belirtilen 40 cesedin bulunduğu bir toplu mezar buldukları bildirildi. 40 Şabek Kürdünün IŞİD çeteleri tarafından canlı canlı gömüldüğü belirtildi.

Konuyla ilgili haberi doğrulayan bir güvenlik kaynağı, “Bir grup vatandaş Musul ilinin doğusunda yer alan Hewice ilçesinde bir toplu mezar buldu. Mezarda 40 ceset vardı ve bu cesetler ilçede yaşayan Şabek Kürtlerine ait. IŞİD üyelerinin bu vatandaşlarımızı canlı canlı gömdüğü görülüyor” dedi.

Söz konusu kaynak, Musul’un diğer ilçelerinde birçok Şabek Kürdünün IŞİD çeteleri tarafından öldürüldüğünü, buna benzer birçok toplu mezarın olduğunu ancak o ilçeler IŞİD kontrolünde olduğu için oralarda herhangi bir kazı çalışması yapamadıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak:Bas News

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur