Çalık’ın Passolig’inden ‘malum çevreler’e tehdit

Erdoğan’ın yakını Çalık Grubu’nun yürüttüğü Passolig taraftarların mücadelesinden ve yasaklanan reklamlarından rahatsız oldu. Taraftarları tehdit eden ve marjinalleştirmeye çalışan bir açıklama yaptı

pasolig

Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Çalık’ın bankası olan Aktifbank’ın yürüttüğü Passolig uygulamasına rağbet az olunca Çalık ne yapacağını şaşırdı. Geçtiğimiz günlerde taraftarın şikayetleri üzerine Passolig reklamlarına yasak gelmişti. Bu yasağı sindiremeyen Passolig yetkilileri, boykot ederek liglerde ilk haftanın bomboş stadlarla açılmasını sağlayan taraftarları karalayan ve marjinalleştirmeye çalışan bir mesaj yayımladı.Açıklamada taraftarlar hakkında 1 Eylül’deki bir basın açıklamasıyla ‘bazı bilgilerin’ açıklanacağı tehdidi de yer alıyor. Ayrıca çok kötü giden Passolig satışlarını, ilerideki satışların düşüşünü önlemek için çok iyi gösteren ifadeler de açıklamada yer alıyor. İşte o açıklama:

Reklam Özdenetim Kurulu, büyük ilgi ve beğeni toplayan Passolig reklamlarına karşı kendisine ulaşan, maksadı malum çevrelerin şikayeti ile ilgili tarafımıza soru sormuş ve soruları cevaplanmıştır. Ne Reklam Özdenetim Kurulu’nun reklam durdurma yetkisi vardır ne de Passolig markasının reklamlarını durdurmaya niyeti. Tribünlere medeniyet getiren Passolig’e desteğin çığ gibi büyümesi ile belli çevrelerin yaşadığı panikle yaydığı yalan haberlere itibar etmeyiniz. Pazartesi günü bu çevrelerle ilgili önemli bir açıklamamız olacak bizi takip etmeye devam edin.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur