Halkalı’da Demirtaş bürosuna silahlı saldırı

HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın İstanbul Küçükçekmece’deki seçim bürosuna bir araçtan ateş açıldı

Cumhurbaşkanı Adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın seçim çalışmalarına yönelik Rize, Samsun ve İzmir’de düzenlenen saldırıların ardından bir saldırı da İstanbul Küçükçekmece’de gerçekleşti.

Halkalı Mahallesi propaganda amacıyla dolaşan HDP üyelerine ait anons aracı, içerisinde üç kişinin olduğu beyaz renkte Citroen marka bir araç tarafından takip edilmeye başladı. Bir süre anons aracını takip eden araç, daha sonra Nergis Sokak’taki seçim bürosunun önüne geldi. Partililerin büroya girmesinin ardından araçtan bir el ateş edildi.

Araçtaki saldırganlar bir tur attıktan sonra bir kez daha büronun önüne geldi. Saldırganlar bir kez daha ateş etmek istedi ancak araçtakilerden biri sokağın çok kalabalık olduğunu söyledi. Saldırganlar küfürler eşliğinde sokaktan uzaklaştı.

Polis gelmedi, kovan karakola götürüldü

HDP üyeleri, saldırıyı polise haber verdi ancak aradan geçen üç saate karşın seçim bürosuna polis gelmedi. HDP’liler bunun üzerine kendilerine sıkılan kurşunun kovanını Halkalı Polis Karakolu’na götürdü ve polise teslim etti. Kovanın teslim edilmesinden sonra Olay Yeri İnceleme ekipleri büroya gelerek incelemelerde bulundu.

Kamera kayıtlarına gerek duyulmadı

Polis, bölgeye gelmesine karşın sokaktaki kamera kayıtlarını inceleme gereği de duymadı. Aracın plakasını öğrenen polis daha sonra bölgeyi terk etti.

HDP, silahlı saldırı sonrası yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş’ın kamuoyunda yarattığı coşku ve heyecanın paniğine kapılan karanlık güçler her seçimde olduğu gibi bu seçimde de harekete geçti” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur