Polislerle selfie çektiren Barva’ya, AKM önünde polis saldırısı

Haziran İsyanı’nın yıldönümünde polislerle çektiği selfie videoları ile tanınan Hasan Basri Keleş, dün gece AKM önündeki polisler tarafından darp edildi

Haziran İsyanı’nın yıldönümünde polislerin hukuksuzluklarına karşı çektiği selfie videolarıyla ve videolarda kullandığı “Allahım ne kadar tatlıyım” sözleriyle tanınan Hasan Basri Keleş, dün gece Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önündeki polislerin saldırısına uğradı.

Dün gece saat 1.30 civarında evine gitmek için Taksim – Kadıköy dolmuşlarına doğru yürüyen Keleş, AKM’nin önünde bekleyen polislerle selfie çektirmek için telefonunu çıkarıp yukarı kaldırdığı sırada burada bekleyen 4 ya da 5 polisin saldırısına uğradı.

Kendisini AKM’nin bahçesine sokan 8-10 kadar polisin hakaretine uğradığını söyleyen Hasan Basri Keleş; polislere “Siz 10 kişisiniz ben tekim lan hiç mi utanmıyorsunuz” diye bağırdığını, polislerin bunun üzerine kendisine daha şiddetli saldırdığını ifade etti.

Çenesine ve göğsüne üst üste darbeler aldığını kendisini yere kapaklanarak korumaya çalıştığını anlatan Keleş; beyaz gömlekli, hafif seyrek saçlı bir sivil polis polisin kendisine “Hadi şimdi git evine yoksa seni sabaha kadar döverim, leşini kimse bulamaz” dediğini ve telefonuna el koyduğunu daha sonra başka polislerin araya girerek olayı kapatmaya çalıştığını söyledi.

Keleş ayrıca şunları söyledi: “Polisler, ‘Hadi git işine, işlem yapmayalım’ diyerek beni AKM’nin bahçesinden çıkarttılar. Telefonumu geri alınca kendi fotoğrafımı çekip, arkadaşlarıma yolladım ve avukatımı aradım. Tuğçe Erçetin, Elif Yılmaz, Çiğdem Mater, Hale Akay, avukat Hürrem Sönmez, Özgür Öğret ve ismini bilmediğim birçok kişi bir anda geldiler sağ olsunlar. Polisler onları görünce sahipsiz olmadığımı anladı ve önce beni dövdüklerini inkar etti. Sonra zorla AKM’nin içine girmeye çalıştığımı iddia ettiler. Şaka gibi…Anlattıklarımın ispatı ve mobese kayıtları var ve arkadaşlarımda halimi gördü zaten”

Hasan Basri Keleş daha sonra hastaneden darp raporu alarak, o gün AKM önündeki tüm polislerden şikayetçi olacağını söyledi.

hasan_basri_keleş_darp_2 hasan_basri_keleş_darp_1

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur