Hekimler Gezi davasında yargılanıyor

Haziran İsyanı sırasında Dolmabahçe Valide Sultan Camisi’nde yaralı direnişçilere gönüllü sağlık hizmeti sunan hekimler, 255 kişilik Gezi davasında yargılanıyor. İstanbul Tabip Odası, duruşmaya çağırıyor

halkin-doktorlari

İstanbul Tabip Odası, ilk duruşması bugün (6 Mayıs) başlayan davada direnişçilere gönüllü sağlık hizmeti sunan meslektaşlarına sahip çıkma çağrısı yapıyor.

7 Mayıs’ta yargılanacak hekimler için İTO, 12.30’da Çağlayan Adliyesi önüne çağırıyor.

 

Değerli Dostlarımız,

Bilindiği gibi 255 sanıklı (en kalabalık) Gezi Davası önümüzdeki günlerde başlıyor. Yargılanacak olan 255 kişi arasında 2 meslektaşımız da bulunmakta. “Suçları” yaralılara sağlık hizmeti sunmak, yaralı kişileri adli makamlara ihbar etmemek.

Açıkça görüldüğü üzere bu davada meslektaşlarımız hekimliğin gereğini yaptıkları, Hipokrat Andı’na sadık kaldıkları için yargılanmaktadır.

Daha önce de defalarca dile getirdiğimiz gibi iktidarın yasaları, genelgeleri, yönetmelikleri ne derse desin hekimler olarak mesleğimizin evrensel ilkeleri ve Hekimlik Yeminimizin gereğine göre hareket etmeyi sürdüreceğiz. Meslek değerlerimize sahip çıkacak, genç meslektaşlarımızı yalnız bırakmayacağız!

Meslektaşlarımızın yargılandığı duruşmada yanlarında olacak, konuyla ilgili görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşmak üzere 7 Mayıs 2014, Çarşamba 12.30’da Çağlayan Adliyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Basın açıklamasında siz değerli dostlarımızı yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur