MİT’in TIR’larını durduran savcıdan Erdoğan hakkında suç duyurusu

MİT’e ait TIR’ların durdurulup aranması soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı, Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu

adana-tir 2Suriye’deki cihatçı çetelere yasadışı yollardan silah taşıdığı gerekçesiyle MİT’e ait TIR’ların durdurulup aranmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı, kendisine “Sen bunu nereye servis edeceksin?”, “Bunu ne adına yapıyorsun?” ve “Paralel savcı” diyen Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet’in haberine göre, Savcı Takçı’nın avukatı Alp Değer Tanrıverdi, Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında soruşturmayı yürüten savcılarla ilgili söylediklerinin kabul edilemez olduğunu savundu. Erdoğan’ın yürütülen bir yargı faaliyetini özellikle casusluk faaliyeti gibi lanse etmeye çalıştığını belirten Tanrıverdi, sözleri itibarsızlaştırma olarak yorumladı.

Erdoğan’ın televizyon programının yanı sıra Ankara Esenboğa Havaalanın’daki açıklamasını da hatırlatan Tanrıverdi, buradaki konuşmalarla ilgili sunduğu ayrı bir suç dilekçesinde de “Bu ifadeler, müvekkilime karşı alenen hakarettir. Görevini ifa ederken devlet ve millet adına hareket eden bir savcının böylesine ağır bir ithama maruz kalması kabul edilebilir bir durum değildir” sözlerine yer verdi.

19 Ocak’ta Tarsus-Adana-Antep otoyolundan Ceyhan’a giden ve silah yüklü olduğu iddia edilen iki TIR durdurularak aranmış, aramanın ardından talimatı veren iki savcı hızla görevden alınmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur