Savaş planı ortaya çıkan AKP Youtube’u yasakladı

tayyip_prompter_yasakSuriye’de savaş çıkarmaya yönelik planlarının kayıtları ortalığa saçılan AKP, çareyi Youtube’a yasak getirmekte buldu. TİB, Youtube’a erişimi engelledi

AKP’nin seçim öncesinde Suriye’ye yönelik askeri müdahale planlarının konuşulduğu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında geçtiği iddia edilen görüşmenin kaydı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nı (TİB) harekete geçirdi. TİB, Youtube’a erişimi engelledi.

AKP’NİN SAVAŞ PLANLARININ TAPESİ ÇIKTI: “GEREKİRSE BİZ SALDIRTIRIZ!” 

TİB, engelleme kararına yönelik sitesinde bulunan itiraz butonuna tıklandığında ise itiraz eden kişinin “unvan, kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve açıklama” bölümlerini doldurmasını istedi.

Hürriyet’in haberine göre kapatma mahkeme kararı olmadan yapıldı ve idari tedbir uygulandı. Siteye Türkiye içinde erişim sağlanamazken, DNS ayarlarını değiştiren ve VPN uygulamalarını kullananlar siteye girebiliyor.

Erdoğan ‘Twitter’ın arkasında Youtube var’ demişti
Tayyip Erdoğan, 25 Mart akşamı NTV ve Star Tv ortak yayınında “Twitter dediğiniz olay nedir? Bir şirket. Bu olayın arkasında aslında Youtube var. Youtube’un avukatlarıyla çalışıyorlar” demiş ve Youtube’u da suçlu ilan etmişti.

REYHANLI KATLİAMI’NIN FAİLLERİ AÇIĞA ÇIKMIŞTIR!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur