Kuşdili’nde İBB’nin kaçak çukurları dolduruldu

İBB’nin kaçak inşaatını mühürleyen Kuşdili Platformu, şimdi de kaçak çukurları doldurdu

Kuşdili Platformu üyeleri, İBB tarafından kanunsuz olarak yürütülen Kurbağalıdere’nin yatağını değiştirme çalışmasını durdurmak ve şantiye alanında açılan çukurları doldurmak üzere 21 Mart’ta bir araya geldi.

kusdili-cukur2

KOS-Medya’nın haberine göre, Kadıköy Boğa’da toplanarak kazma ve kürekleriyle şantiye alanına doğru yürüyüşe geçen Platform üyeleri, Kuşdili Çayırı’nın yeşil alan olarak kalmasını talep eden pankartlar taşıdılar. Şantiye alanında da çukurları yeniden doldurmak için çalıştılar.

26 Mart’ta şantiyeye!

kusdili-cukur1

Burada bir açıklama yapan Platform sözcüsü; “Biz tarihi Kuşdili Çayırı’nın otopark, AVM ve benzeri yapılaşmaya açılmasına da dere yatağının değişmesine de karşıyız. Burada yapılması planlanan her türlü inşaat kaçaktır. Suç duyurusunun sonuçlarını bekliyoruz. Burada bulunan herkesi 26 Mart Çarşamba 14.00’da şantiye çalışanlarıyla görüşmek üzere şantiyeye bekliyoruz” diyerek eylemi sonlandırdı.

kusdili-cukur3

Kuşdili Platformu geçtiğimiz günlerde İBB’nin 3. derece sit alanı olan Kurbağalıdere yatağını değiştirme çalışmaları hakkında suç duyurusunda bulunmuş, Kurbağalıdere’de sürdürülen kaçak inşaatı mühürleme eylemi düzenlemişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur