Keçiören’de AKP’liler MHP’lilere, MHP’liler iki kadına saldırdı: 10 yaralı

Keçiören’de AKP-MHP kavgasında kan aktı. AKP’liler araçlarla gittikleri bir okulda MHP’lilere saldırdı, 10 kişi yaralandı. MHP’liler karşı saldırı düzenlemek istediklerinde karşılarında polisi buldu. Silahlı grup, okuldan çıkarken görüntü alan iki kadını darp etti

kecioren_5Ankara seçimlerinde ilk kan aktı. AKP, CHP, MHP ve eski belediye başkanı Turgut Altınok’un aday olmasıyla BBP’nin belediye başkanlığını almak için yarıştığı Keçiören’de AKP ve MHP üyeleri arasında Hasköy 29 Ekim İlkokulu önünde arbede çıktı.

Bölgedeki gönüllü muhabirin Sendika.Org’a verdiği bilgiye göre, araçlarla okulun önüne gelen AKP üyeleri, MHP üyelerine döner bıçakları ve demir sopalarla saldırdı. Saldırıda çoğu MHP’li 10 kişi yaralandı. Yaralılar Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

MHP’liler görüntü alan kadınlara saldırdı
AKP ve MHP’liler arasındaki gerilim bununla da sınırlı kalmadı. Hasköy 29 Ekim İlkokulu’ndaki arbedenin ardından AKP’liler bu defa da Aydınlıkevler Ticaret Lisesi’ne gitti. AKP’lilerin bu okula gittiğini öğrenen MHP’liler araçlarla okula gitti. MHP’lilerin üzerinde silah, satır ve sallama olduğu görüldü.

MHP’lilerin de okula gittiğini haber alınmasının ardından okula iki otobüs çevik kuvvet polisi getirildi. Çevik kuvvet ve okuldan çıkan polisler AKP’lileri korumaya aldı. Polis korumasının ardından MHP’liler okulu terk etti.

MHP üyeleri, okuldan çıktıkları sırada yaşanan gerilimi videoya kaydeden iki kadını darp etti.

AKP’lilerin araçları AKP bürosu önünde yakalandı
kecioren_6Keçiören’de MHP’lilere saldırı gerçekleştiren AKP’lileri araçlarından biri, içinde sopalarla bir benzinlikte yakalandı. Minibüs şoförü zor kullanarak aracına binenlerin “Sür ilerle” diyerek saldırıyı gerçekleştirdiğini, korktuğu için mecburen ilerlediğini söyledi. Şoför, “Okulun önünde olaya karıştıktan sonra tekrar binip Ufuktepe Mahallesi civarında indiler” dedi.

Saldırıya karışan diğer araçlar ise AKP Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi önünde yakalandı. Polis, araç sahipleri ve sürücüleri hakkında işlem başlattı.

Öte yandan Subayevleri’nde TOMA’ların okulların arasında gidip geldiği de görüldü.

Sendika.Org/ Ankara

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur