Kadıköy’de Ali İsmail Korkmaz Parkı açılışı

İstanbul Kadıköy’de Yeldeğirmeni Dayanışması tarafından kurulan parka Ali İsmail Korkmaz Parkı adı verildi. Ali İsmail’in anne ve babası açılıştaydı

page_kadikoyde-ali-ismail-korkmaz-parki-acildi_388587689

Yeldeğirmeni Dayanışması’nın girişimleri sonucunda Rasimpaşa Mahallesi İskele Sokak’ta bulunan küçük otopark alanı Kadıköy Belediyesi’nin de desteğiyle parka dönüştürüldü. Parkın dün (23 Mart) gerçekleşen açılış törenine Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş’ın ağabeyi Muharrem Ayvalıtaş da katıldı.

Ali İsmail Korkmaz başta olmak üzere Haziran İsyanı sırasında yaşamını yitirenlerin anısına saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan açılışta çocuklarla beraber şarkılar söylendi.

Ali İsmaillerim hoşgeldiniz’

Parkın açılışında konuşan anne Emel Korkmaz, “Ali İsmaillerim hoşgeldiniz” diye başladığı konuşmada “Ali İsmail inanın şu anda çok mutlu. Çünkü Ali İsmail’in çok istediği bir şeyi gerçekleştiriyorsunuz” dedi.

Baba Korkmaz ise, “Ali İsmail çocukları severdi. İlgisi vardı. Çocuklar için güzel bir çalışma yapılmış” şeklinde konuştu. Mehmet Ayvalıtaş’ın ağabeyi Muharrem Ayvalıtaş da “Hepimiz Ali İsmail’in kardeşi olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Onun ismini ve kardeşlerimizin ismini ölümsüz kılan onlar için emek sarf eden herkese teşekkür ediyoruz “dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur