İki öğretmene ‘ses kaydı’ soruşturması

Bir ilkokul ve bir lisede iki öğretmen hakkında Tayyip Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen ses kayıtları ile ilgili konuştukları iddiasıyla soruşturma başlatıldı

erdogan-bilal-kayitAKP’nin eğitim emekçilerine yönelik baskıları, rüşvet ve yolsuzluk operasyonları kapsamında ses kayıtlarının gündeme oturmasıyla da sürüyor. Habertürk’ün haberine göre, İstanbul’da bir ilkokul ve lisede görev yapan iki öğretmen hakkında Tayyip Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen ses kayıtları hakkında derste yorum yaptıkları iddiasıyla soruşturma açıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerin “öğrencileri isyana sevk ettiğini” ileri sürdü.

Soruşturma kapsamında görevlendirilen müfettişlerin dersteki tüm öğrencilerin tek tek ifadesini alacağı, öğretmenlerin suçlu bulunması durumunda “kademe durdurma” cezasına çarptırılacakları belirtildi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Turan, müfettişlerin iki okulda da iddiaları incelediğini söyledi. Turan, “Bunun idari ve hukuki karşılığı belli. Hiç kimse sınıfta, okulda siyaset yapamaz, devlet büyüklerine hakaret edemez. Müfettiş raporlarıyla her şey ortaya çıkacak” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur