Elvan ailesinden başbakana suç duyurusu

Berkin Elvan’ın anne ve babası çocuklarının vurulmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Bildirici’ye şikayetçi olarak ifade verdi

Haziran İsyanı’nda Okmeydanı’nda başından gaz bombasıyla vurulduktan 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan şikayetçi olarak verdiler. Baba Sami Elvan ifadesinde “Ben oğlumun bilerek öldürüldüğüne inanıyorum” dedi.

Sami Elvan ifadesinde şunları söyledi:

Başbakan, İçişleri Bakanı, İl Emniyet Müdürü ve Vali’den şikâyetçiyim. Daha önce de bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmuştum. Başbakan eşimi terör örgütü diye yuhalattı. Çocuğumun olay saatinde önce neden ve niçin çıktığı konusunda bir bilgim yok çünkü uyuyordum.

Anne Gülsüm Elvan başbakandan şikayetçi

Başbakan’ın mitinginde yuhalattığı Gülsüm Elvan ise ifadesinde, “Ben çocuğumun tabutuna kırmızı bayrak sarmıştım. Türk bayrağı bizim için semboldür ancak ben Pir Sultan Abdal geleneğinden gelen bir insanım. Bu nedenle kırmızı bayrağı sarmıştım. Kendi geleneğimle çocuğumu defnettim. Çocuğumun mezarına attığım başımdaki tülbenttir. Ayrıca çocuğumun mezarına bilye atarken kesinlikle silah diye atmadım. Arkadaşlarıyla oynadığı bilye ve misketleri attım. Hatta bilyeleri de ben atmadım, Berkin’in arkadaşları attı. Başbakan, ‘emri ben verdim. Polislerim destan yazdı’ diye sözler söyledi. Bu nedenle kendisinden şikâyetçiyim. Biz başbakanı bu konularla ilgili daha önce savcılığa şikayet ettik” dedi.

Sami Elvan’da Egemen Bağış’a: Bizden değil halktan özür dilemelisiniz

Avrupa Birliği Eski Bakanı Egemen Bağış, Sami Elvan’ı arayarak Berkin Elvan’ın cenazesinin ardından attığı tweet için özür diledi. Sami Elvan ise Bağış’a “Acımız ve yaramız çok büyük. Bu özrü bizden değil halktan dilemelisiniz” cevabını verdi.

Egemen Bağış, Berkin Elvan’ın ölümünün ardından attığı tweet ile cenazeye katılan yüzbinlerce insan için nekrofili (ölü sevici) demişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur