“Alo Babacım AOÇ’de Ne Yapıyoruz?”

Başkent Dayanışması bileşenleri AOÇ’deki kıyımı bir tiyatro ile anlattı, 29 Mart’ta AOÇ’de yapılacak mühürleme eylemine Ankaralıları davet etti

Başkent Dayanışması bileşenleri Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle AOÇ’deki kıyımı bir tiyatro ile anlattı. Dayanışma bileşenleri ve tiyatro gruplarının Menekşe Sokak’ta başlayan yürüyüşü “Her yer sanat her yer direniş”, “TÜSAK’a hayır yaşasın sanat” sloganları ile Güvenpark’a kadar devam etti. Burada Başkent Dayanışması Tiyatro Topluluğu’nun  “Alo Babacım AOÇ’de Ne Yapıyoruz?” isimli oyunu sergilendi.

Başkent Dayanışması adına yapılan basın açıklamasında, “Daha dün yeni Sahne’yi hamburgerci yapan eller, Şimdi de Macunköy’de İrfan Şahinbaş sahnesinin topraklarına göz dikmiş durumdalar. AOÇ’nin bağrına hançer saplayarak, Başbakanlık sarayı yapmaya kalktılar. Rant uğruna AOÇ’ye, sit alanlarına, sanat kurumlarına saldırmaktalar. Ülkemizde iktidara sahip olanlar güzel olan her şeyi yok etmeye çalışıyorlar. Bizler sanatçılar her koşulda sanatımızı yapacağız. Sanat eleştirendir, sanat birleştirendir. Çünkü sanat aydınlanmadır. Sanat başkaldırıdır” ifadelerine yer verildi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan da söz alarak AOÇ’deki talanı anlattı, 29 Mart’ta AOÇ’de yapılacak mühürleme eylemine Ankaralıları davet etti.

aoç-tiyatro

aoç-tiyatro 2

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur