AKP, mahallesini savunan TOZDER’i hedef gösteriyor

Herhangi bir bilimsel veriye dayanmadan Afet Yasası ile riskli alan ilan ettiği yerlerden insanları süren AKP, şimdi de mahallesini savunanları hedef gösteriyor

tozder-afis

Radikal’den Elif İnce’nin haberine göre, İstanbul Güngören Tozkoparan’ın riskli alan ilan edilerek Afet Yasası kapsamına alınmasına karşı dava açan Tozkoparan Derneği (TOZDER) ve üyeleri, dün (26.03.2014) akşam mahallenin birçok yerine asılan AKP imzalı afişlerle hedef gösterildi.

“Depreme dayanıklı evleriniz olmasını engelleyen istemezükçüleri görün” ve “Kentin mimarisinin sağlıklı dönüşümünü engelleyen istemezükçüleri görün” yazılı afişlerde, derneğin dava dilekçesi de paylaşılırken dernek başkanının ismi özellikle öne çıkarıldı.

Hedef gösterildiklerini ve suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen TOZDER’den Ömer Kiriş, “Biz davayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na açmıştık, sonradan Başbakanlık da müdahil oldu. Bu pankartları AKP imzasıyla vermişler, ama bundan genel merkezin haberi bile olmayabilir diye düşünüyoruz. Zaten bizim davamızın AKP’yle yakından uzaktan alakası yok. Biz mahallemizi, hukuki haklarımızı savunmaya çalışıyoruz. Eğer AKP kurum olarak TOZDER’e saldırıyorsa suç işliyor. Derneğin başındaki kişinin ismini vererek hedef göstermişler. Başına gelecek herhangi bir taciz veya darp olayında sorumlu afişleri asan olacaktır” diye konuştu.

Mayıs 2013’te Danıştay’da dava açan dernek, mahallenin riskli alan ilan edilerek Afet Yasası kapsamına alınmasına itiraz etmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur