Cihangir’de protesto edilen AKP’liler bir gence saldırdı

Seçim çalışması için Cihangir’e giden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan halk tarafından protesto edildi, Misbah’ın seçim ekibindeki AKP’liler kendilerini protesto eden bir gence saldırdı 

Gazeteci Ümit Alan’ın aktardığı bilgilere göre Beyoğlu Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan’ın da aralarında olduğu yaklaşık 50 kişilik AKP seçim ekibi  Cihangir sokaklarında seçim çalışması yapmak üzere gezerken Şimşirci Sokak’a girildiği anda, AKP seçim müziğini duyarak balkonlara çıkan mahalleli, tepki göstermeye başladı. Gezi direnişinde olduğu gibi pencerelerde tencere-tava çalındı. AKP’yi yuhlayan, “Hırsız var, katil var” diye bağıran Cihangirliler “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganıyla protestoyu sürdürdü.

Ahmet Misbah Demircan’ın ekibindekiler balkonlardan kendilerine tepki gösterenlerin tek tek fotoğraflarını çekti ve video kaydını aldı. Aynı ekip bir yandan kayıt alırken diğer yandan balkonlardan kendilerini protesto eden Cihangirlilere el kol hareketleri ile tehdit ettiler, aşağıya çağırdılar.

cihangir

Mahalleli AKP seçim ekibine tepki gösterirken kaldırımda duran 25-30 yaşlarında bir erkek de AKP’lilere tepki gösterdi. Bunun üzerine Demircan’ın ekibinden 10-15 kişi Şimşirci Sokak’taki Cihangir Taksi durağı önünde kendilerine tepki gösteren gence saldırdı. Saldırıya uğradığı anda yere düşen genç AKP’liler tarafından tekmelenmeye başladı. Bu sırada hem hem civardaki esnaf, hem de balkonlardan inen mahalleli saldırıya uğrayan genci AKP’lilerin elinden aldı.

Demircan’ın seçim ekibi bu olayın ardından Susam Sokak yönüne girerek hızla uzaklaştı. Her şey olup bittikten sonra bir iki polis ekibi gelerek rutin kontroller yaptı.

Kaynak:Capul.tv/

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur