Tecavüzcü başkomiserin cezası 2 yıl

Lise öğrencisi bir kız çocuğuna tecavüz eden başkomisere tecavüz suçuyla açılan dava, genç kadının kendi rızasıyla birlikte olduğu gerekçesiyle ‘cinsel ilişki’ suçundan yargılanmaya dönüştürülerek cezada indirime gidildi. başkomiser küçük yaşta çocukla cinsel ilşiki suçundan 2 yıl hapis cezası aldı

Çorum’un İskilip ilçesinde liseli bir kadın, rahatsız edildiğini söyleyerek karakola başvurdu. Başvuruyu alan başkomiser genç kadına bir şey olursa aramasını söyleyerek liseli kadının telefon numarasını aldı. Bir süre sonra genç kadını arayarak nasıl olduğunu soran ve görüşmek isteyen başkomiser, genç kadını evine çağırdı. Başkomiser evine gelen genç kadına tecavüz etti. Tecavüze uğrayan lise öğrencisi karakola giderek başkomiserden şikayetçi oldu. Başlangıçta “tecavüz ve hürriyetten yoksun bırakma” suçundan 20 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan komiser daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Karar duruşması görülen davada tecavüzcü komiserin avukatı lise öğrencisi genç kadının kendi rızasıyla birlikte olduğu iddia etti ve ortada bir tecavüz suçu olmadığını söyledi. Başkomiserin tecavüz yerine “küçük yaştaki kızla cinsel ilişki suçu”ndan yargılanmasını isteyen avukatın talebi mahkemece kabul edildi. 20 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan tecavüzcü başkomisere 2 yıl hapis cezası verildi.

Dava sonucunun okunmasının ardından genç kadının annesi cezanın yetersiz olduğunu, bu suçu işleyenlerin en ağır şekilde yargılanması gerektiğini söyledi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur