Elif Çermik’in komşuları hastanede nöbette

elifcermikİstanbul Kent Mitingi’nde polis saldırısında atılan yoğun gaz bombası nedeniyle kalp krizi geçiren ve hastaneye kaldırılan Elif Çermik’i bugün komşuları ziyaret etti

Siyami Ersek Hastanesi’nde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Elif Çermik’i komşuları, İstanbul Tabip Odası, miting komitesi, Halkevleri ve direnişçiler yalnız bırakmıyor. Bugün de (24 Aralık) hastaneye gidenler Elif’in durumu hakkında bilgi aldı, ailesine dayanışmalarını sundu. Olayın yaşandığı anda Elif’in yanında olan komşularından olayın nasıl gerçekleştiğini dinledik. Komşuları, alandaki yoğunluk nedeniyle alandan çıktıkları sırada polisin saldırdığını ve kaçarken bir dükkana sığındıklarını söyledi. Bir dükkana girene kadar gazın etkisinde kaldıklarını onları görüp içeri alan dükkan sahibinin kendilerine limon verdiğini anlattı. Tekrar dışarı çıkmak istediklerinde polis saldırısının yeniden başladığını ve gazdan etkilenerek tekrar sığındıkları sırada Elif’in kalp krizi geçirdiğini belirttiler. Uzun süre ambulans beklediklerini vurgulayan kadınlar, ambulans geldikten sonra hastaneye gittiklerini söyledi.

Elif Çermik’i ziyaretler devam ediyor

Göztepe Parkı Forumu’nun çağrısıyla bu akşam 18.30’da Kadıköy’de bulunan Eminönü İskelesi’nde buluşup 19.00’da hastane önüne giderek, geçmiş olsun dileklerini iletecekler.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur