BELTAŞ işçileri Beşiktaş CHP binasını işgal etti

Sendikal hakları için mücadele eden Beltaş işçileri, üst üste uğradıkları polis ve zabıta saldırılarının ardından bugün CHP Beşiktaş İlçe binasını işgal etti. İşçilerin eylemi sürüyor

chpisgalibeltas

Beşiktaş Belediyesi önünde kurdukları çadırda toplu sözleşme hakkı için direnişlerini sürdüren Beltaş işçileri CHP Beşiktaş İlçe binasını işgal etti. İşçiler, taleplerinin yazılı olduğu pankartı astı. İşçilerin bina içindeki işgali sürüyor. Sendika.Org’a ulaşan işçiler talepleri kabul edilene kadar işgallerini sürdüreceklerini belirtiyor.

CHP Beşiktaş ilçe yöneticileri işçileri ikna etmeye çalışsa da bina önünde çevik kuvvet polisleri yığınak yapmış durumda. İşgal eylemi sürüyor, sabah bir görüşme yapılacağı ifade edildi.

BELTAŞ direnişi

Beşiktaş Belediyesi bünyesindeki taşeron BELTAŞ şirketi bünyesinde çalıştırılan işçiler, Beşiktaş Belediye Başkanı’nın sendika aleyhine açtığı yetki ve işkolu itirazı davalarından vazgeçmesi talebiyle 3 Ekim’de direnişe geçti. İşçilerin Beşiktaş Belediyesi önünde kurdukları çadıra polis ve zabıta defalarca saldırdı. İşçilerin eylemine destek veren bir işçi işten çıkarıldı. Son olarak işçiler belediye önünde 3 Kasım günü önce zabıtanın ardından da polisin saldırısına maruz kalmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur