İl il ODTÜ’ye destek yürüyüşleri

ODTÜ’nün içinden geçecek yola karşı direnenlere polisin saldırması, Türkiye’nin çeşitli illerinde direnişçileri 2 gündür sokağa döküyor. Dün de (7 Eylül) bir çok ilde ODTÜ’ye destek yürüyüşleri düzenlendi

İzmir

İzmir muhalefeti, ODTÜ’de yaşanan polis saldırılarını protesto etmek için saat: 20.00’da Sevinç Pastanesi önünde bir araya geldi. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca süren yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

İzmir halkı, ODTÜ’de yaşanan polis saldırılarını protesto etmek için 20.00’da Sevinç Pastanesi önünde bir araya geldi.

İzmir demokratik kitle örgütlerinin ve İzmir forumlarının çağrısını yaptığı yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Gündoğdu Meydanı, Gazi Bulvarı, Basmane Meydanı güzergahında yapılan uzun  yürüyüş boyunca ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’, ‘Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz’, ‘ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir’, ‘Diren ODTÜ İzmir seninle’ sloganları atıldı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Gündoğdu Meydanı, Gazi Bulvarı, Basmane Meydanı güzergahında yapılan uzun yürüyüş boyunca ‘Hepimiz Ali’yiz öldürmekle bitmeyiz’, ‘ODTÜ’den geçecek tek yol devrimdir’, ‘Diren ODTÜ İzmir seninle’ sloganları atıldı.

İzmir ODTÜ eylem haber

Basmane Meydanı’nda kısa süreli oturma eyleminin ardından İzmir Gezi tutuklularının 10 Eylül Salı günü gerçekleşecek duruşmasına katılım çağrısı yapıldı.

Mersin

Mersin ODTÜ haber

Platin mağazası önünde toplanan kitlenin yürümesine polis engellemek istedi. Mersinli direnişçiler polis barikatını açtırarak ODTÜ için Barış Meydanı’na yürüdü. Basın açıklaması sonrasında Barış Meydanı’nda forum yapıldı.

Mersin ODTÜ yürüyüş haber

 

Antalya

Antalya ODTÜ yürüyüş haber

ODTÜ’den yol geçirmek için başlatılan ağaç kıyımına karşı direnenlere saldırının ikinci gününde Antalya’da da destek eylemi yapıldı. Kapalı Yol, Halk Bankası’nda toplanan yüzü aşkın kişi Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

 

Antalya oturma eylemi haber

Çanakkale

Çanakkale ODTÜ eylemi haber

ODTÜ’de yaşanan saldırı sonrası Türkiye’de yeniden yükselen direnişe Çanakkale halkı da ses verdi. İskele Meydanı’nda toplanan halk kordon boyu yürüdü ve Golf Çay Bahçesi önünde açıklama yapıldı. Açıklamada, Çanakkale’de ara verilen forumların her cuma 19.00’da yapılmasına devam edileceği dile getirildi.

Çanakkale ODTÜ haber Eskişehir

Eskişehir ODTÜ pankart

Eskişehir direnişçileri Ali İsmail Korkmaz Parkı’nda pankartlarını boyayıp 18.00’da yürüyüşe geçti. Adalar ve Doktorlar Caddesi’nden Espark’a yüründü. Eskişehirliler, Espark önündeki yolu trafiğe kapattı.

Eskişehir ODTÜ yürüyüş Kocaeli – Gebze Gebze ODTÜ haber

Gebze ODTÜ haber Denizli Denizli haber Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur